Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Grzegorz Czerwicki: Nie jesteś skazany!

Część przychodu ze sprzedaży książki autor chce przekazać na dom dziecka, w którym jego siostra spędziła najmłodsze lata.

"Nie jesteś skazany" to autentyczna, choć opowiedziana w filmowy sposób historia Grzegorza Czerwickiego - byłego skazańca, który trafił na 12 lat za kraty, przeszedł ogromną przemianę i wydostając się z więzienia, dzięki pomocy Przyjaciela, dokonał niemożliwego. Czyta się ją jednym tchem. Jak podkreśla autor, dzięki jego żonie - Renacie Czerwickiej.

Grzegorz Czerwicki: Nie jesteś skazany!   Grzegorz pisał książkę wspólnie ze swoją żoną. FB Grzegorz Czerwciki

- Z jednej strony wiem, że to tylko książka, ale dla mnie to coś niezwykle ważnego. Bardzo się w niej odkrywam. Pisałem ją prawie dwa lata… Razem z nią zamykam pewien etap - podkreśla pan Grzegorz.

– Dziś, kiedy jestem od ponad 5 lat na wolności, a 9 lat w bliskiej relacji z moim niezwykłym Przyjacielem, wiem już ponad wszelką wątpliwość – że nie jestem skazany! I tą książką chcę powiedzieć każdemu, że niezależnie w jakim więzieniu siedzi, czy niskiego poczucia własnej wartości, czy rozwalonych, trudnych relacji, czy skucia kajdankami nałogów – że ty też nie jesteś skazany! Z Przyjacielem o imieniu Jezus – możesz być wolny. Moja historia jest tego dowodem – dodaje.

To historia ciężkiego dzieciństwa, narkotykowego nałogu i 12 lat spędzonych w więzieniu, ale także nadziei płynącej z Biblii i „Dzienniczka” św. Faustyny. To historia nawrócenia i płynącego zeń szczęścia. Opatrzność dopisała do niej kolejny nieprawdopodobny rozdział – po 15 latach rozłąki Grzegorz odnalazł swoją siostrę, oddaną do adopcji w wieku kilku lat.

Pisaliśmy o tym tutaj:

- Odnalezienie mojej siostry i wiadomość, że miała (i ma!) szczęśliwe życie jest dla mnie bezcenna... Chciałbym choć w małym stopniu odwdzięczyć się domowi dziecka, w którym Kasia spędziła najmłodsze lata, a który wspomina bardzo dobrze i część przychodu ze sprzedaży książki przekazać właśnie na ten dom - mówi pan Grzegorz.

Książkę można kupić przez internet w sklepie RTCK - TUTAJ.

Grzegorz Czerwicki: Nie jesteś skazany!   Książkę "Nie jesteś skazany" wydało RTCK. FB Grzegorz Czerwicki

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy