Powiększyło się grono członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ oraz tych, którzy praktykują Dziewięć Pierwszych Piątków.
W kościele parafialnym w Chomranicach 19 czerwca odbyło się uroczyste włączenie do grona Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa nowych członków, którzy podczas Mszy św. złożyli swoje przyrzeczenia.
Wśród nich była Julia, tegoroczna bierzmowana. - Członkowie Arcybractwa wybierają m.in. godzinę, w której będą pamiętali o Panu Jezusie, łączyć się z Nim w modlitwie wynagradzającej. Chcę także wszystkie czynności, które będę spełniać, ofiarować Panu Jezusowi - mówi dziewczyna.
Na zakończenie Eucharystii ks. Adam Cieśla pobłogosławił sztandar parafialnej grupy Arcybractwa, które powstało dwa lata temu. - Około 65 osób wstąpiło wówczas w szeregi Straży Honorowej. Dzisiaj jest o 20 osób więcej. Najmłodszym członkiem jest dziewczynka, która tydzień temu przystąpiła do I Komunii Świętej. Jest kilku lektorów, studentów i dorośli. Duchowość Arcybractwa odpowiada na potrzeby każdego. Każdy może przez godzinę czuwać przy Jezusie, ofiarować Mu swoje obowiązki, czynności. Dziecko może sumiennie odrobić dla Pana Jezusa lekcje. Chory, któremu może uprzykrzyły się już codzienne pacierze, może łączyć swoje cierpienie z cierpieniem Jezusa. To jest sprawdzona, zdrowa forma pobożności praktykowana od wieków w Kościele, mająca błogosławieństwo wielu papieży - mówi ks. Adam.
Poświęcenie sztandaru.Członkowie Arcybractwa uczestniczą w Godzinie Świętej w I czwartek miesiąca, a w nabożeństwie pierwszopiątkowym, w niedzielnej adoracji. - Strażnicy mają zadbać, żeby Pan Jezus nigdy nie był sam. Starają się to jak najlepiej robić. Owoce są z tego wielkie, ponieważ oni przenoszą to w swoje życie. Pobożność Straży jest eucharystyczna, a więc trafia w sedno duchowego rozwoju człowieka wierzącego, uczy go poświęcenia, oddania siebie, uczy pobożnego działania i modlitwy, która nie odrywa od życia. Straż Honorowa nadaje jego członkom eucharystyczne szlachectwo, które uzdalnia ich do poświęcenia siebie. Naszym ideałem jest być elitą eucharystyczną, która poprzez przykład modlitwy i pracy jest siłą zapalającą innych do apostolstwa - dodaje ks. Cieśla.
Ks. proboszcz Stanisław Pachowicz podkreśla, że obecne czasy potrzebują ludzi, którzy chcą więcej. - Przede wszystkim chcą osobistego rozwoju w wierze, w modlitwie, w życiu sakramentalnym. Bardzo cieszy mnie, że w parafii mamy takich osób co najmniej kilkadziesiąt, które wzbogacają duchowy pejzaż naszej parafii. Wspierają też innych w wierze, włączają się w Straż całe rodziny, w czym upatruję nadzieję na rozwój tej grupy - mówi ks. proboszcz.
Dzieci pierwszokomunijne otrzymują książeczki do praktykowania Dziewięciu Pierwszy Piątków.Ostatnim akcentem modlitewnego spotkania było rozdanie dzieciom, które przyjęły 14 czerwca I Komunię Świętą, książeczek pierwszopiątkowych do praktykowania dziewięciu spotkań z Panem Jezusem sakramencie pokuty i Eucharystii w Komunii Świętej wynagradzającej.