Odbyło się ono na zakończenie 8-dniowych misji w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Ośmiodniowe misje parafialne z misjonarzami męczennikami w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej zakończyły się uroczystością wprowadzenia relikwii I stopnia błogosławionych o. Michała Tomaszka i pochodzącego z podtarnowskiej Zawady o. Zbigniewa Strzałkowskiego, franciszkańskich misjonarzy zamordowanych w peruwiańskim Pariacoto.
- Chcemy, by byli naszymi orędownikami w niebie, abyśmy mimo przeciwności zawsze trwali przy Chrystusie, oraz by byli dla nas przykładem, który będzie nas umacniał w prowadzeniu chrześcijańskiego życia - mówił ks. Stanisław Morańda, proboszcz w Woli Rzędzińskiej.
W uroczystości wzięli udział dwaj rodzeni bracia bł. o. Zbigniewa - Andrzej i Bogdan Strzałkowscy. fot. br. Jan Hruszowiec OFMConvW uroczystości wzięli udział dwaj rodzeni bracia bł. o. Zbigniewa - Andrzej i Bogdan Strzałkowscy, a także wikariusz biskupi ds. misji ks. Krzysztof Czermak, jego zastępca ks. Stanisław Wojdak oraz głoszący misje o. Łukasz Brachaczek CFMConv. i promotor kultu błogosławionych męczenników brat Jan Hruszowiec OFMConv.
Organista w Woli Rzędzińskiej skomponował krótki utwór na cześć błogosławionych męczenników, których relikwie już na zawsze pozostaną z parafianami. Franciszkanin o. Łukasz Brachaczek CFMConv. pobłogosławił krzyż postawiony przed kościołem na pamiątkę misji.
Franciszkanin o. Łukasz Brachaczek CFMConv., głoszący 8-dniowe misje z męczennikami misjonarzami w Woli Rzędzińskiej, pobłogosławił krzyż postawiony przed kościołem na pamiątkę misji. fot. br. Jan Hruszowiec OFMConvBłogosławieni o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski byli misjonarzami, którzy prawie 30 lat temu zginęli z rąk terrorystów Świetlistego Szlaku w Pariacoto w Peru. Ich kult przeżywa swój rozkwit. Ich relikwie 1. stopnia znajdują się już w 400 miejscach na świecie, w tym w blisko 230 w Polsce.
Jak mówi o. Jan Hruszowiec OFMConv., promotor kultu męczenników z Pariacoto, zainteresowanie ich postaciami jest coraz większe. W ciągu 5 lat od ich beatyfikacji rozprowadzono już ponad 400 tys. obrazków z relikwiami 2. stopnia tych franciszkańskich misjonarzy. Na ich temat 22 tys. książek, jak i przygotowano blisko 74 tys. różańców z relikwiami 2. stopnia. Dzięki działalności Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto uruchomiono ostatnio też specjalny kanał na YouTube zatytułowany „MichaliZbigniew”. Publikowane są na nim archiwalne i bieżące filmy z materiałami związanymi z męczennikami.
Film z uroczystości wprowadzenia relikwii do kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej zobacz tutaj:
Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto - odcinek 14