Nowy numer 2/2021 Archiwum

Szlakiem sanktuariów, zamków krzyżackich lub w ślad za kard. Stefanem Wyszyńskim

ITER zaprasza na wakacje.

W czasie wakacji Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne ITER proponuje wyjazdy pielgrzymkowo - turystyczne po Polsce.

Jak informuje jego dyrektor ks. Krzysztof Orzeł, w lipcu planowany jest wyjazd do sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie na Roztoczu (18-19 lipca). - Oprócz sanktuarium odwiedzimy także Zamość, Zwierzyniec i Szczebrzeszyn - wylicza kapłan.

Zaprasza ponadto na wyjazd historyczny "Szlakiem Zamków Krzyżackich" (22-24 lipca). W planie jest zwiedzanie takich miejsc, jak Kwidzyn, Gniew, Malbork, Grunwald i Nidzica.

Planowane na sierpień wyjazdy to z kolei:

- Ziemia Świętokrzyska 11-12 sierpnia (Miechów, Jędrzejów, Chęciny, Kielce i Święty Krzyż);

- Bieszczady 15-16 sierpnia (Kalwaria Pacławska, Polańczyk, Solina, Sanok);

- Weekend w Sudetach (Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Górze Iglicznej, Krzeszów, Karpacz i Jelenia Góra).

W lipcu i w sierpniu ITER organizuje także jednodniowe pielgrzymki szlakiem sanktuariów diecezji tarnowskiej z przewodnikiem ks. dr Piotrem Drewniakiem, diecezjalnym konserwatorem zabytków, w ramach tzw. soboty z ITER-em. Jeden z takich wyjazdów zaplanowany jest do Okulic i Lipnicy Murowanej (25 lipca) - miejsc, które odwiedził kard. Stefan Wyszyński.

Dopełnieniem tego może być niezwykle ciekawie zapowiadająca się wrześniowa pielgrzymka śladami sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego 02-04 września (Warszawa, Zuzela, Włocławek).

Szczegóły na plakatach poniżej, a także w Biurze ITER lub na stronie www.ddpt-iter.pl.

Szlakiem sanktuariów, zamków krzyżackich lub w ślad za kard. Stefanem Wyszyńskim   Szlakiem sanktuariów, zamków krzyżackich lub w ślad za kard. Stefanem Wyszyńskim  

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama