Nowy numer 49/2020 Archiwum

Bochnia pójdzie na Jasną Górę również z krakowską pielgrzymką

Wędrować tak będą już po raz 38. Jak wyglądać będzie ich pielgrzymowanie?

Od lat bochnianie uczestniczą nie tylko w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej, ale na Jasną Górę idą także z Pieszą Pielgrzymką Krakowską. W tarnowskiej pielgrzymce tworzą grupę nr 6 - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której opiekunem jest ks. Paweł Broński, a w krakowskiej w tym roku wspólnotę nr 9. Jej przewodnikiem jest ks. Paweł Skraba z parafii św. Pawła w Bochni.

Bocheńska wspólnota może w tym roku liczyć 150 osób razem z obsługą. Zapisy będą odbywać się tylko 19 lub 26 lipca o godz. 18 w dolnym kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni.

Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę odbędzie się w tym roku po raz 40. Jej hasło to "Wielka tajemnica wiary" z mottem biblijnym: "[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał" (J 6,29).

Z Bochni pielgrzymi wyruszą 4 sierpnia. Do tronu Jasnogórskiej Pani dotrą 11 sierpnia. W tym roku w związku z obostrzeniami wynikającymi z ochrony przed koronawirusem trzeba się liczyć m.in. z codziennym pomiarem temperatury (rano i wieczorem) czy noclegami tylko we własnych namiotach. Będzie się odbywać także codzienna dezynfekcja samochodu przewożącego bagaże.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama