Nowy numer 2/2021 Archiwum

Koszyce Małe. Choćby tylko dla pięciu osób, odbędzie się!

Czciciele św. Rity i św. o. Pio zapraszają na nabożeństwo. Nowością jest możliwość przesyłania próśb przez internet.

W każdy drugi czwartek miesiąca - najbliższy wypada 13 sierpnia - w kościele pw. NSPJ w Koszycach Małych odbywa się nabożeństwo ku czci św. Rity.

- Jest coraz popularniejsze - mówi Danuta Tryba. - Mamy w kościele piękną drewnianą figurę świętej, a także jej relikwie. Nabożeństwo rozpoczyna się różańcem, po nim odprawiana jest Msza św. Odczytywane są także podziękowania i prośby połączone z modlitwą do św. Rity. Poświęcane są róże, a jeśli ktoś chce, to może też nabyć modlitewniki i specjalnie przygotowane suszone roże do domu - dodaje pani Danuta.

Z kolei w każdy czwarty piątek miesiąca w koszyckim kościele odbywa się nabożeństwo do św. o. Pio. - Ze względu na epidemię nie każdy przyjdzie do kościoła, dlatego na stronie internetowej parafii koszycemale.diecezja.tarnow.pl można przez specjalną skrzynkę intencji napisać swoje prośby i podziękowania, które zostaną odczytane podczas nabożeństw. Bardzo nam zależy, żeby cześć dla św. Rity i św. o. Pio rosła, dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie. Choćby tylko pięć osób mogło przyjść, jak to było w czasie największych obostrzeń, to nabożeństwa się odbędą - podkreśla pani Danuta.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama