Nowy numer 2/2021 Archiwum

V Synod Diecezji Tarnowskiej wznawia pracę

Powracają także tematyczne niedziele synodalne. Pierwsza już we wrześniu.

Jak informuje Sekretariat, od września V Synod Diecezji Tarnowskiej wznawia swoje obrady na wszystkich płaszczyznach. Powracają także tematyczne Niedziele Synodalne.

Już we wrześniu Parafialne Zespoły Synodalne będą rozważały temat: "Parafia środowiskiem budzenia, wzrostu i dojrzewania powołań kapłańskich i zakonnych".

Spotkania PZS mogą się odbywać w jednej z trzech wersji. Pierwsza może mieć charakter, jak dotychczas, według zasad przed pandemią, lecz z uwzględnieniem wszelkich aktualnych zarządzeń sanepidu dla danego regionu lub powiatu.

Jeżeli jednak ksiądz proboszcz jako przewodniczący PZS rozezna, że nie ma możliwości przeprowadzenia spotkania członków zespołu na plebani, to może zwołać takie zebranie online z wykorzystaniem platform typu: Zoom, Microsoft Teams, itp.

Może w końcu zdecydować, że konspekt spotkania zostanie rozesłany do członków PZS za pomocą poczty email. Przypomnijmy, że z każdego zebrania Parafialnego Zespołu Synodalnego powstaje sprawozdanie, które jest przesyłane przez relatorów V Synodu do sekretariatu i służy prowadzeniu dalszych prac synodalnych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama