Nowy numer 3/2021 Archiwum

Parlamentarzyści i samorządowcy mają swojego duszpasterza

Bp Andrzej Jeż mianował nim ks. dr. hab. Jana Bartoszka, dyrektora diecezjalnego radia RDN i Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował ks. dr. hab. Jana Bartoszka diecezjalnym duszpasterzem parlamentarzystów i samorządowców.

- To realizacja postulatu, jaki był wyrażany przez samorządowców podczas ubiegłorocznego adwentowego dnia skupienia. Jest to też forma troski biskupa o ludzi oddanych służbie lokalnej społeczności - wyjaśnia ks. Bartoszek.

Duszpasterstwo jest skierowane do osób wypełniających zadania wypływające z mandatu społecznego. - Ma integrować i wspierać duchowo osoby pełniące w naszym regionie ważne funkcje społeczne, wykonujące obowiązki związane z dużą odpowiedzialnością i stresem oraz narażeniem na krytykę społeczną. W ramach tej formacji zainteresowani samorządowcy i parlamentarzyści z regionu będą mogli wziąć udział w rekolekcjach zamkniętych, wspólnej pielgrzymce do sanktuarium św. Kingi - patronki samorządowców, które znajduje się na terenie naszej diecezji w Starym Sączu oraz korzystać na co dzień ze wsparcia duchowego swojego duszpasterza - dodaje kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama