Tamtejsza Szkoła Podstawowa uczciła swojego patrona - gen. Franciszka Gągora.
Wrzesień to czas, kiedy społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Koniuszowej szczególnie wspomina swojego patrona - generała Franciszka Gągora, a to z racji przypadającej 8 września rocznicy jego urodzin. Z kolei na kwiecień 2021 roku, w rocznicę śmierci generała, który zginął w katastrofie smoleńskiej, zaplanowano obchody Święta Szkoły. Pamięć o patronie jest przez społeczność szkolną czczona przez cały rok na różne sposoby.
8 września delegacja na czele z dyrektor szkoły Moniką Fikiel-Szkarłat oraz z nauczycielami Haliną Damasiewicz i Agnieszką Miłkowską oraz pocztem sztandarowym w składzie: Jakub Wojtanowski, Izabela Siedlarz i Ewelina Bieniek złożyli kwiaty pod znajdującą się w szkole tablicą pamiątkową poświęconą patronowi Szkoły Podstawowej w Koniuszowej – gen. Franciszkowi Gągorowi.
Poczet sztandarowy uczestniczył w Mszach św. na rozpoczęcie roku szkolnego, które odbywały się w kościele parafialnym w Mogilnie. Ze względu na pandemię Msze odbywały się w dwóch dniach - pierwszego dnia dla dzieci przedszkolnych i młodszych uczniów. Tutaj Szkołę Podstawową reprezentowali w poczcie sztandarowym: Jakub Wojtanowski, Angelika Wierny i Anna Basta. W drugim dniu pamięć swojego patrona uczcili reprezentacją w poczcie sztandarowym uczniowie klasy ósmej: Jakub Wojtanowski, Izabela Siedlarz i Ewelina Bieniek.
Wychowawcy rozmawiają z uczniami o patronie, uczniowie przygotowują i przedstawiają swoim kolegom i koleżankom prezentacje poświęcone generałowi. W klasach znajdują się gazetki poświęcone temu wielkiemu Polakowi, szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Ponadto uczniowie mogą wziąć udział w konkursie na album poświęcony ich patronowi.
Generał Franciszek Gągor żyje w naszej pamięci, w pamięci społeczności Szkoły Podstawowej w Koniuszowej, czego potwierdzeniem są słowa poświęconego mu wiersza autorstwa uczennicy Natalii Bieniek: "Ale dzisiaj, już Ciebie nie ma. /Na warcie zginąłeś, /By w naszych sercach zamieszkać, /By naszym wzorem zostać, /By świadczyć o koniuszowskiej ziemi, /By żyć w naszej pamięci".