GN 43/2020 Archiwum

Już po egzaminie, jeszcze tylko praktyki i bedą doradzać

Zakończyła się 17. Edycja Diecezjalnego Studium Rodziny. Kolejna rozpocznie się 10 października.

W sobotę 19 września w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu został przeprowadzony egzamin końcowy dla studentów Diecezjalnego Studium Rodziny. Po zaliczeniu praktyk w parafialnych poradniach rodzinnych absolwenci DSR rozpoczną posługę doradców życia rodzinnego.

- Diecezjalne Studium Rodziny jest propozycją dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Szczególnie zapraszamy do udziału w Studium małżonków, dla których wspólne zdobywanie wiedzy jest okazją do umacniania sakramentalnej więzi - mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin.

Wykłady DSR obejmują m.in. zagadnienia z teologii, prawa kanonicznego, psychologii rodziny, pedagogiki. Obejmują także systematyczne wykłady z naturalnych metod rozpoznawania płodności zgodnie z metodą prof. Rötzera. Absolwenci Studium otrzymują dyplom nauczyciela metody Rötzera i po otrzymaniu misji mogą podjąć posługę w poradniach rodzinnych.

Studium trwa dwa lata. 10 października rozpoczyna się jego 18. edycja. Wszystkie wykłady będą odbywać się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się w Wydziałem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, gdzie także można zapisać się na studium: (14) 631 73 60, drtarnow@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama