GN 43/2020 Archiwum

W Bochni jutro rozpoczyna się tygodniowy odpust

Nie braknie okazji, by zastanowić się nad tym, kim jest Maryja w życiu każdego z nas.

Jutro w parafii pw. św. Mikołaja w Bochni rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. "Maryja w życiu pielgrzymującego Kościoła" -  to hasło tegorocznych rozważań, nawiązujące z racji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II do jego encykliki Redemtoris Mater.

"Życie jest wędrówką. Czasem radosną, kiedy indziej trudną, męczącą, może samotną. Dobrze jest mieć przy sobie kogoś bliskiego. Nadchodzące dni Wielkiego Odpustu Różańcowego przypomną nam, że nie jesteśmy sami. Mamy dobrego i miłosiernego Boga i mamy Jego Matkę, w Bochni szczególnie nam bliską" - zauważa ks. Ryszard Podstołowicz, kustosz sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej, zapewniając, że podczas tegorocznego odpustu nie braknie okazji, by zastanowić się nad tym, kim jest Maryja w życiu każdego z nas.

W Bochni jutro rozpoczyna się tygodniowy odpust   Plakat odpustu.

Centralna uroczystość odpustowa odbędzie się 7 października o godz. 17. Eucharystii przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Po niej wierni udadzą się w procesji różańcowej ulicami miasta.

Do Matki Bożej Różańcowej w Bochni w czasie trwającego od 4 do 11 października odpustu pielgrzymować będą liczne grupy, ruchy, stowarzyszenia, wspólnoty i delegacje. We wtorek, 6 października, Mszy św. o godz. 17 przewodniczył będzie bp Wiesław Lechowicz. Z kolei 8 października - w środę - o godz. 11 abp Henryk Nowacki, a o godz. 17 - bp Leszek Leszkiewicz. 9 października pokłonić się Matce Bożej Bocheńskiej przybędzie abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. On także będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 11, na którą zaproszeni są renciści, emeryci, wdowcy, wdowy i starsi wiekiem z całej diecezji tarnowskiej.

W Bochni jutro rozpoczyna się tygodniowy odpust  

W tym roku przypada 86. rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Bocheńskiej. Szczegółowy program odpustu znajduje się na następnej stronie, na plakacie i na stronie bocheńskiej bazyliki.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama