Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kamionka Wielka. Nie żyje ks. Stanisław Trytek

W wieku 90 lat odszedł do Domu Ojca wieloletni proboszcz i rezydent w parafii Kamionka Wielka ks. prał. Stanisław Trytek.

Prawie całe kapłańskie życie związany był z Kamionką Wielką. Urodził się 4 maja 1930 roku w Biadolinach Radłowskich.

Maturę zdał w 1950 roku, a święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Karola Pękali w 1955 roku. Jako wikariusz pracował w parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

8 maja 1964 roku został mianowany wikariuszem ekonomem parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej. 19 stycznia 1971 roku objął urząd proboszcza tejże parafii. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Nowy Sącz-Południe i dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Nowy Sącz-Wschód. Urząd proboszcza parafii Kamionka Wielka pełnił do 19 sierpnia 2000 roku, następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. 23 sierpnia 1993 roku został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

Wprowadzenie ciała śp. księdza Stanisława do kościoła parafialnego w Kamionce Wielkiej w niedzielę, 18 października o godz. 15. O godz. 18 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. W poniedziałek o godz. 8 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 10:30 Różaniec, a o 11 Msza św. pogrzebowa, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama