GN 43/2020 Archiwum

Zmarł ks. Wojciech Chochół (INFORMACJA O POGRZEBIE)

Miał 69 lat. W tym roku obchodził 45-lecie kapłaństwa. Przez wiele lat był proboszczem w Trześni k. Mielca.

Ksiądz Wojciech Chochół od roku mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Wcześniej przez 37 lat był proboszczem parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Trześni koło Mielca. Funkcję tę pełnił od 1982 roku. Pod jego wodzą powstawała parafialna infrastruktura: kościół, plebania i cmentarz.

Pochodził z parafii Dobra k. Limanowej. Miał 69 lat. W tym roku obchodził 45-lecie kapłaństwa. Święcenia kapłańskie przyjął w 1975 roku. Zanim został proboszczem w Trześni, pełnił posługę w Szczurowej, Gorlicach i Dąbrowie Tarnowskiej.

INFORMACJA O POGRZEBIE

17 października 2020 roku zmarł ks. Wojciech Chochół – emerytowany proboszcz parafii Trześń, emeryt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Trześni w środę (21 października) o godz. 14.

Ks. Wojciech Chochół urodził się 23 kwietnia 1951 roku w Dobrej, jako syn Stanisława i Marii z domu Kubowicz. Egzamin dojrzałości złożył w 1969 roku w Limanowej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 1 czerwca 1975 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Szczurowa (od 16 czerwca 1975 roku), Gorlice (od 19 sierpnia 1978 roku) i Dąbrowa Tarnowska (od 20 czerwca 1981 roku).

W dniu 20 kwietnia 1982 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Wojciecha BM w Trześni. Urząd proboszcza pełnił do 10 sierpnia 2019 roku, a następnie zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama