GN 48/2020 Archiwum

Wystawa, świadectwa, konkurs i spotkanie poetów

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku trwa IX Miesiąc Papieski.

Odkąd Jan Paweł II został ogłoszony patronem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku, działająca w nim Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna organizuje w październiku Miesiąc Papieski. W tym roku - już po raz dziewiąty.

- Jedną spośród inicjatyw realizowanych w tym czasie w formie stacjonarnej i wirtualnej jest wystawa "Życie Karola Wojtyły" dokumentująca najważniejsze momenty biografii papieża Polaka, przygotowana przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od 15 października do 10 listopada w godz. 8 do 15, od poniedziałku do piątku - informuje Monika Sacha.

Od początku miesiąca, w każdy poniedziałek na profilu FB biblioteki publikowane są filmy - świadectwa brzeszczan o św. Janie Pawle II.

Biblioteka ogłosiła dla najmłodszych czytelników konkurs na kartkę pocztową "Nasz święty Jan Paweł II". Jak się dowiedzieliśmy, zgłoszeń jest tak dużo, że ostateczny termin przesyłania prac został wyznaczony na 23 października. Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu zostało zaplanowane na 29 października.

Na zakończenie Miesiąca Papieskiego w czwartek 29 października o godz. 18 odbędzie się wieczór literacki "Brzescy Poeci Papieżowi", podczas którego swoją twórczością inspirowaną postacią i nauką Jana Pawła II podzielą się Anna Gaudnik, Dariusz Dzierwa, Agata Podłęcka i Franciszek Podłęcki. - Ze względów sanitarnych wydarzenie będzie miało charakter zamknięty - obowiązują zaproszenia, spotkanie będzie jednak także transmitowane online - dodaje M. Sacha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama