Nowy numer 49/2020 Archiwum

Życie ma sens, kiedy człowiek odpowiada Bogu na Jego zaproszenie

O propozycjach budzenia w młodych pragnienia pójścia za Chrystusem mówi ks. Tomasz Rąpała.

Ks. Tomasz jest ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Opiekuje się grupą Semeron, którą tworzą alumni zaangażowani w duszpasterstwo powołaniowe.

- W posłudze grupy działającej w naszym tarnowskim seminarium duchownym zapraszamy chłopców do tego, by w świetle słowa Bożego rozeznawali dar powołania. Czynimy to poprzez bycie ze sobą w czasie biblijnych rekolekcji, gdzie w centrum stoi osoba naszego Pana i Boga, Jezusa Chrystusa. Medytując drogę życia różnych postaci biblijnych tak ze Starego jak i z Nowego Testamentu doświadczamy, że Biblia czyta nasze życie i w niej ono się zawiera. Dziękujemy za każdego młodego człowieka, któremu możemy w tym pomóc - mówi ks. Rąpała.

Do tej pory takich rekolekcji odbyło się osiem, w tym jedna online. - W adwencie planujemy spotkanie również w formie online, mamy także w planach zaangażowanie chłopców z diecezji w projekt powołaniowy, o którym poinformujemy w niedalekiej przyszłości. Zapraszamy także do słuchania transmisji radiowej w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w każdą czwartą niedzielę o g. 17. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszego seminarium duchownego oraz stron RUSZ DUSZĘ i SYNAJ TV. Przypominamy, ze WSD w Tarnowie ma także swoją stronę na fb. Mimo trudnego czasu, bądźmy razem i wspierajmy się w dziele powołaniowym, bo życie ma sens tylko wtedy, gdy człowiek odpowiada Bogu na Jego zaproszenie - dodaje ks. Rąpała.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama