Nowy numer 2/2021 Archiwum

Boisz się, że zachorujesz na Covid-19?

Poradnia Specjalistyczna ARKA podpowiada, jak radzić sobie z lękiem. Przyszło nam bowiem żyć w czasach, które są bardzo niepewne.

Do poradni zgłasza się coraz więcej osób młodych, nie radzących sobie z sytuacją zamknięcia, pracy i nauki zdalnej. Widzimy, że pojawia się jakiś nowy problem, którego wcześniej nie było. Coś w rodzaju fobii społecznej, która sprawia, że ludzie boją się wychodzić z domu. Nie mówiąc już o takim zwykłym lęku, który pojawia się dzisiaj w sposób nasilony. Zauważamy, że do rangi bardzo trudnych spraw urastają takie, które w normalnych warunkach nie były aż tak wyolbrzymione. Zmienia się więc zakres tematów, którymi zaczęliśmy się zajmować. Bardzo wiele pojawia się problemów związanych z pandemią i zamknięciem w domach - zauważa ks. Józef Partyka, szef sieci poradni specjalistycznych i telefonu zaufania ARKA.

W związku z tymi zjawiskami na stronie ARKI pojawił się artykuł Joanny Kuczek "Jak radzić sobie z lękiem w dobie Covid-19?". "Przyszło nam żyć w czasach, które są bardzo niepewne. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość i jak się w niej odnajdziemy. Straciliśmy nasze złudne, ale jakże uspokajające poczucie kontroli. To sprawia, że zamartwiamy się znacznie bardziej" - pisze autorka.

Jak sobie więc poradzić w opanowaniu tych zmartwień i idącym w parze z nimi lękiem? Przeczytacie w artykule "Jak radzić sobie z lękiem w dobie Covid-19?" - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama