W parafii prowadzonej przez ks. Bogdana Piotrowskiego rozpoczął się kult Bożego Miłosierdzia w Republice Konga.
W samym Brazzaville
Praktycznie od sierpnia 1997 roku jest proboszczem w Brazzaville. Początkowo dojeżdżał z Missafou. Przeżył on w Kongu wszystkie cztery odsłony wojny domowej między
Specyfiką afrykańskiej parafii jest to, iż jest ona „wspólnotą wspólnot”. Na liście parafii ks. Bogdana w Brazzaville widnieje ich aż 35. Najliczniejsze grupy stanowią członkowie wspólnoty charytatywnej św. Wincentego a Paulo (ponad 250 osób), św. Rity oraz tzw. Schola Ludowa (po 150 osób). Przy ołtarzu służy 40 ministrantów i około 30 dziewcząt pełniących tę samą rolę. Godnym zauważenia jest przede wszystkim to, że na mszy św. w dzień powszedni gromadzi się nieraz aż 500 osób.
Gdy ks. Bogdan obejmował tę parafię, nosiła ona wezwanie Jezusa Zmartwychwstałego. Rozwijając jednak kult miłosierdzia Bożego, poprosił w 2008 roku miejscowego biskupa o poszerzenie wezwania parafii o „Boże miłosierdzie”. Już w grudniu 2007 roku został poświęcony i umieszczony w kościele obraz Pana Jezusa Miłosiernego (temu obrazowi towarzyszą nieco mniejszej wielkości obrazy św. Faustyny i św. Jana Pawła II).
Ks. Bogdan zatroszczył się o relikwie św. Faustyny, które miałem szczęście po raz pierwszy uroczyście wnieść do kościoła w kwietniową niedzielę 2013 roku. Od tej pamiętnej chwili służą one rozwijaniu kultu miłosierdzia Bożego. Można bez wątpienia powiedzieć, że to właśnie w tym kościele zaczął się kult miłosierdzia Bożego w Republice Konga. Oby dotknął wszystkich jego zakątków. Bractwo Miłosierdzia zorganizowane prze ks. Bogdana liczy już kilkadziesiąt osób.
W parafii, dzięki ks. Bogdanowi, istnieje również kult bł. Karoliny Kózkówny. W ołtarzu kościoła znajdują się jej relikwie. Jedna z sal katechetycznych nosi imię naszej błogosławionej. Nie brakuje też relikwii św. Jana Pawła II.
Dla ożywienia kultu maryjnego ks. Bogdan wybudował grotę Matki Bożej, gdzie ludzie przychodzą się modlić.