Nowy numer 3/2021 Archiwum

5 lat temu o. Zbigniew Strzałkowski z podtarnowskiej Zawady został ogłoszony błogosławionym

Dziś zaprasza do zmierzenia się z naszym męczeństwem codziennego zmęczenia.

Pochodzący z diecezji tarnowskiej franciszkanin o. Zbigniew Strzałkowski został wyniesiony na ołtarze 5 grudnia 2015 roku w Chimbote w Peru wraz ze swoim współbratem o. Michałem Tomaszkiem i włoskim księdzem Alessandro Dordi. Wszyscy trzej zginęli w Peru męczeńską śmiercią.

"Udowadniają nam, że miłość zawsze zwycięża zło. Papież Franciszek nazywa ich wiernymi świadkami miłości, sprawiedliwości ewangelicznej aż do oddania życia z miłości do braci. Męczennicy zapraszają nas również do zmierzenia się z naszym męczeństwem codziennego zmęczenia. Oznacza to wierność w rodzinie, ciągłe wybaczanie tym, którzy się nam sprzeciwiają i znieważają, odważne przezwyciężanie trudności, zaangażowanie w dobre wychowanie dzieci, twórcze współdziałanie w tworzeniu dobra wspólnego poprzez naszą pracę, dzielenie się z tymi, którzy cierpią, otwarte i odważne świadectwo naszej wiary bez lęku, nie zważając na ludzkie opinie" - mówił 5 lat temu podczas homilii beatyfikacyjnej legat papieski kard. Angelo Amato.

Beatyfikację franciszkańskich misjonarzy, a także ich męczeńską śmierć przypomina film przygotowany przez Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto.

BEATYFIKACJA MĘCZENNIKÓW Z PARIACOTO - KRAKÓW-CHIMBOTE - 05.12.2015
Michał i Zbigniew
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama