Nowy numer 49/2022 Archiwum

Młodzież ze Słopnic w adwentowej pieśni "Czekam na Ciebie, Jezu mój mały"

Śpiewana od pokoleń, w tym roku odzwierciedla oczekiwanie na lepsze dni oraz ziemię spragnioną obecności Boga.

Zespół Szema Adonai, który tworzą młodzi wokaliści i instrumentaliści pochodzący w zdecydowanej większości z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach Dolnych, nagrał znaną od pokoleń pieśń adwentową "Czekam na Ciebie, Jezu mój mały". Realizacją wideo i montażem zajął się Marian Czesak.

Dlaczego akurat tę pieśń wybrali? "W tym trudnym czasie pandemii pieśń »Czekam na Ciebie, Jezu mój mały« z pewnością zyskuje większy wydźwięk niż dotąd. Śpiewana od pokoleń, w tym roku odzwierciedla oczekiwanie na lepsze dni oraz Ziemię spragnioną obecności Boga. Mamy ogromną nadzieję, iż tekst dobrze znany każdemu z Rorat w nowej aranżacji przyniesie ukojenie i odpowiednio nastroi do przeżywania tegorocznego Adwentu" -wyjaśniają młodzi z Szema Adonai.

Klip został zrealizowany w kościele parafialnym pw. św. Jana Pawła II w Słopnicach Dolnych. "Chcieliśmy ukazać jego piękno oraz monumentalność, a zarazem niepowtarzalność. Jesteśmy zdania, że każdy z nas, przy każdej możliwej okazji powinien chwalić się takimi »swoimi« miejscami. Czyż nie pięknie ta świątynia prezentuje się w kadrach?" - pytają.

Zobaczcie:

Szema Adonai || Czekam na Ciebie, Jezu mój mały
Szema Adonai
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy