Modlitwą o pokój zakończył się wielki odpust w sanktuarium Dzieciątka Jezus.
Uroczysty odpust ku czci Boskiego Dzieciątka Jezus w Jodłowej zakończył się w Nowy Rok, kiedy Kościół szczególnie modli się o pokój i zawierza nowy rok Najświętszej Bożej Rodzicielce. Tego dnia w sanktuarium liturgii Mszy św. przewodniczył redemptorysta pochodzący z Jodłowej, o. Stanisław Janiga, wychowawca i opiekun nowicjuszy w Lubaszowej, a zarazem duszpasterz Dzieła Ewangelizacji Ubogich i Strapionych działającego przy tamtejszym klasztorze. Koncelebransem był również ks. Jacek Soprych, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
Wypuszczenie śnieżnobiałego gołębia w niebo. arch. parafii w JodłowejPo zakończeniu liturgii wierni wyszli przed kościół, gdzie po odmówieniu modlitwy o pokój miejscowy kustosz ks. Zenon Tomasiak wypuścił w niebo białego gołębia pocztowego z hodowli ks. Jana Maciszuka, wikariusza jodłowskiego.
Gołąb pochodzi z hodowli jodłowskiego wikariusza ks. Jana Maciuszka. arch. parafii w Jodłowej- W tym roku, nawet pomimo pandemii i ograniczeń wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach, świąteczny charakter odpustu został zachowany. Podczas kolędowania zarządzonego przez księdza biskupa, a które w naszej parafii odbywało się w czasie wielkiego odpustu, parafianie z poszczególnych dzielnic mieli okazję oddać pokłon Dzieciątku z zachowaniem obostrzeń obowiązujących w czasie pandemii, bo spotykaliśmy się w małych grupach - opowiada miejscowy kustosz.
Dzięki relacjom lokalnych mediów i transmisji internetowej z sanktuarium udało się w odpuście uczestniczyć w sposób duchowy także osobom spoza parafii. - Dziękowali za łaski otrzymane za przyczyną Dzieciątka Jezus i pamiętali o sanktuarium. Zaspokojeniem tęsknoty pielgrzymowania było odwiedzenie groty Bożego Narodzenia, która znajduje się przy placu sanktuaryjnym.
Można ją zobaczyć na opublikowanym niedawno w sieci filmie pokazującym jodłowskie sanktuarium z lotu ptaka:
Pewnego rodzaju novum jest żywa szopka znajdująca się w kościele sanktuaryjnym. Zgromadzone w niej zostały zwierzęta, których użyczyli parafianie. - Z tą inicjatywą związany jest nasz konkurs biblijny dla dzieci, których zadaniem jest udzielenie pisemnej odpowiedzi na pytanie, jakie zwierzęta biblijne znajdują się w jodłowskiej szopce, z uwzględnieniem miejsca, w którym Pismo Święte mówi o tych zwierzętach - wyjaśnia jodłowski proboszcz.
Konkurs trwa do 7 stycznia. Uchylając rąbek tajemnicy, zdradzimy, że 6 stycznia w szopce pojawią się nowe zwierzęta, na których przybędą Trzej Królowie, by oddać pokłon oddać Dzieciątku.