Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szalowski Zespół Wokalny zwycięzcą Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Wyróżnienie zdobyły ponadto chór Canon z parafii w Nowym Wiśniczu i schola Grywałdzkie Nucicki z Grywałdu.

Szalowski Zespół Wokalny z Szalowej zdobył Grand Prix XXVII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W nagrodę zespół otrzymał 10 tys. zł. W tym roku festiwal odbył się dzięki łączom internetowym.

Jury przyznało 27 wyróżnień i 31 nagród o łącznej wartości 58 320 zł. Podczas niedzielnego koncertu galowego w kościele św. Katarzyny w Będzinie dzięki transmisji można było zobaczyć 17 wykonawców (w tym zdobywców Grand Prix), a także siedem wybranych nagrań (głównie wykonawców z zagranicy, którzy nie mogli pojawić się na koncercie).

Do grudniowych eliminacji zgłosiło się w sumie 1,2 tys. wykonawców z 6 krajów, m.in. Białorusi, Kazachstanu i Litwy. W ciągu ostatnich trzech dni jury wysłuchało 361 kolęd.

Doceniono także występy dwóch innych zespołów pochodzących z diecezji tarnowskiej. Wyróżnienie zdobyły chór Canon z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu oraz schola Grywałdzkie Nucicki z parafii pw. św. Marcina Biskupa w Grywałdzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama