Nowy numer 3/2021 Archiwum

My za niego, on za nas... I tak razem biegniemy ku Panu

Biskup nominat ks. Artur Ważny polecił Jasnogórskiej Matce uczestników sztafety modlitewnej, trwającej przez cały styczeń w jego intencji.

"Nie sposób się z Nią nie spotkać w tych dniach. Stojąc kolejny raz na progu. Tyle tych spotkań wcześniej było. Każde inne, każde ważne, każde znaczące. Zawsze przejście z Mamą przez próg w nową rzeczywistość było bezpieczne i owocne. Dlatego znów tu jestem" - napisał biskup nominat w mediach społecznościowych, dołączając zdjęcia Matki Bożej Częstochowskiej.

My za niego, on za nas... I tak razem biegniemy ku Panu   "Powierzam Twojej opiece moją historię, tożsamość i nową misję. Wszystkie osoby mi bliskie oraz wspólnoty, a także te, które są dalej. Z wdzięcznością polecam Ci wszystkich modlących się zawsze i w tych dniach za mnie. Zwłaszcza uczestników Sztafety modlitewnej, trwającej przez cały styczeń" - napisał biskup nominat, dołączając zdjęcie z jasnogórskiej kaplicy. Facebook

"Powierzam Twojej opiece moją historię, tożsamość i nową misję. Wszystkie osoby mi bliskie oraz wspólnoty, a także te, które są dalej. Z wdzięcznością polecam Ci wszystkich modlących się zawsze i w tych dniach za mnie. Zwłaszcza uczestników Sztafety modlitewnej, trwającej przez cały styczeń. Polecam tych, których może skrzywdziłem i tych, którzy czują się skrzywdzeni. Powierzam wszystkich moich dobrodziejów, tych znanych i będących w cieniu. Bądź nam wszystkim, jak dotąd, najlepszą Mamą. I mocno przytulaj wszystkich samotnych i smutnych..." - dodał.

"My za niego, on za nas... I tak razem biegniemy ku Panu" - skomentowali z kolei członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie, wychowankowie ks. Artura Ważnego. 

To właśnie ta wspólnota najliczniej obok Domowego Kościoła i Akcji Katolickiej włączyła się w sztafetę modlitewną w intencji biskupa nominata. Każdy dzień tygodnia z kolei "obstawili" młodzi.

W poniedziałki jedną z form postu oraz odmówienie Litanii do św. Józefa zadeklarowali podjąć członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, we wtorki - Ruch Światło-Życie, w środę - redakcja Synaj.tv, w czwartek - Diecezjalne Warsztaty Muzyczne, w piątek - Młodzi na Progu, w sobotę - inne młodzieżowe wspólnoty, w niedzielę - Liturgiczna Służba Ołtarza.

W sztafecie modlitewnej uczestniczą także młodzi z tarnowskich Mościc, Mężczyźni św. Józefa, a nawet... Hospicjum i Dom Pomocy Św. Brata Alberta Chmielowskiego CDT w Dąbrowie Tarnowskiej.

W intencji biskupa nominata modlą się także parafie, m.in. w Tarnowie-Krzyżu.

O zasadach sztafety modlitewnej w intencji biskupa nominata pisaliśmy TUTAJ. Przypominamy, że trwa ona do dnia przyjęcia przez niego sakry, czyli do 30 stycznia. Każdy może się w nią włączyć.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama