Nowy numer 8/2021 Archiwum

Zakończyła się 10-letnia posługa ks. Tomasza Atłasa jako dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że jej charakterystycznym rysem była pracowitość i pogoda ducha.

"Chciałbym jak najserdeczniej podziękować Księdzu Prałatowi za wieloletnią posługę Dyrektora Krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych i za zaangażowanie w promowaniu i w rozpowszechnianiu duchowości i świadomości  misyjnej w Kościele w Polsce" - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w podziękowaniach dla ks. Tomasza Atłasa, który 14 stycznia zakończył dziesięcioletnią posługę dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że wieloletnia posługa ks. Atłasa „nie tylko wpisuje się w merytoryczną i pełną oddania pracę Księdza poprzedników, ale zostawia swój charakterystyczny rys – pracowitość i pogodę ducha. Obok cnoty wiary to dwie niezbędne cechy każdego chrześcijanina, a zwłaszcza misjonarza: pracowitość i pogoda ducha”.

Pochodzący z diecezji tarnowskiej ks. Tomasz Atłas 10 lat posługi (dwie kadencje) na rzecz misyjnego dzieła Kościoła nazwał fantastyczną, ale i niezwykle odpowiedzialną przygodą i zadaniem.

Posłuchajcie:

Nowym dyrektorem krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce został mianowany ks. Maciej Będziński, prezbiter diecezji radomskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama