Nowy numer 8/2021 Archiwum

Jadowniki Mokre. Cztery kółka z gwiazdą

20-letniego transita zamienili na nowiutkiego mercedesa. Podopieczni ośrodka Caritas od poniedziałku jeżdżą nowym samochodem.

Dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej podopieczni Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych dojeżdżają od poniedziałku na zajęcia nowym autobusem. Jest to 17 miejscowy pojazd marki Mercedes, w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

- Dziękujemy wszystkim za wsparcie tej niezwykle potrzebnej inicjatywy, także Starostwu Powiatowemu w Tarnowie. Zakup nowego pojazdu zapewnia komfort podróży, a przede wszystkim bezpieczeństwo naszym podopiecznym. Nowy środek transportu, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, jest ważnym i nieodłącznym elementem w codziennym funkcjonowaniu Ośrodka i zastąpił 20-letniego wysłużonego busa marki Ford Transit - mówi ks. Marek Kogut, dyrektor ośrodka w Jadownikach Mokrych. Zakup był możliwy dzięki realizacji projektu, który pomógł przeprowadzić szczególnie Zespół ds. Zdrowia i Polityki Społecznej tarnowskiego Starostwa.

Jadowniki Mokre. Cztery kółka z gwiazdą   Nowy środek transportu zapewnia mobilność, komfort i bezpieczeństwo. arch. ośrodka w Jadownikach Mokrych

Nowy pojazd może przewozić 16 podopiecznych Ośrodka, m.in. Niepublicznej Szkoły Specjalnej, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, w tym 1 osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim.

- Zakup autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych umożliwia dodatkowo podopiecznym wyjazdy terapeutyczno-aktywizujące tj. wycieczki krajoznawcze i kulturoznawcze, wyjazdy do kina, teatru, na różnego rodzaju zawody, konkursy i festiwale, a także do urzędów oraz punktów medycznych - dodaje Adriana Błaszczyk, kierownik Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama