Nowy numer 8/2021 Archiwum

Św. Józef to bohater na ciemność, którą przeżywa dzisiejszy człowiek niewiedzący dokąd iść

Bp Artur Ważny zaprasza na rekolekcje, które będą ukazywały się od 22 lutego w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu.

Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Ojcowskie serce”. 8-odcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideo-rozważania prowadzi Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej. Odcinki rekolekcji „Ojcowskie serce” będą ukazywały się od 22 lutego w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl i w Radiu Profeto.

- Chciałbym, żebyśmy sobie wzięli św. Józefa za patrona nie tylko tych rekolekcji, ale całego naszego życia i uświadomili sobie, że Józef w ciemności będzie nam pomagał wzrastać, stawać się dojrzałymi - zachęca bp Ważny, zapraszając na rekolekcje.

- Święty Józef to jest człowiek, który doskonale orientuje się w ciemności. On we śnie otrzymuje słowo od Boga, on to słowo podejmuje i w ciemności reaguje, dlatego tak bardzo ważne, żebyśmy chcieli św. Józefowi się przyjrzeć, bo to jest bohater na ciemność, którą myślę przeżywa dzisiejszy człowiek, który nie wie, dokąd iść - przekonuje biskup.

Posłuchaj zapowiedzi:

Tytuł rekolekcji "Patris Corde - Ojcowskie serce" to nawiązanie do pierwszych słów listu apostolskiego papieża Franciszka, którym Ojciec Święty ogłosił Rok św. Józefa. "Patris corde" to także zawołanie biskupa Artura Ważnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama