Nowy numer 15/2021 Archiwum

Luszowice. V Pielgrzymka Mężczyzn już za 2 tygodnie

Organizuje je Stowarzyszenie Ojcowie w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny z Nowego Sącza.

Od czterech lat sądeckie stowarzyszenie Ojcowie w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny organizuje pielgrzymkę dla mężczyzn z całej diecezji do kościoła pw. św. Józefa w Luszowicach k. Tarnowa. W tym roku pielgrzymka odbędzie się po raz piąty. Jej mottem będą słowa „Daj mi poznać drogi Twoje, Panie”.

- Z takim hasłem będziemy pielgrzymować do św. Józefa - patrona naszego stowarzyszenia, a także rodzin i Kościoła. Być może słowa dwunastoletniego Jezusa „Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?”, musiały w jakiś sposób zaboleć Józefa, ale wcześniejsze słowa Maryi - „Ojciec Twój i ja szukaliśmy Ciebie” - odnowiły w Nim świadomość drogi, do której został powołany. Wielu dziś szuka i pyta, jaką drogą podążać, którą wybrać. Świat proponuje wiele dróg, ale nie każda prowadzi do Boga. Drogą, która prowadzi człowieka do Jezusa, który jest Prawdą i Życiem jest wspólnota Kościoła. Warto zadać sobie pytanie: Gdzie szukam drogi, która prowadzi do zbawienia? Czy w swoim życiu kieruję się odpowiedzialnością i ojcowską troską jak św. Józef? Pielgrzymując do św. Józefa w Luszowicach, wypraszajmy dla nas i naszych rodzin, łaskę nieustannego kroczenia drogami Pana, a niosąc własne intencje, chciejmy równocześnie wskazać naszym dzieciom u kogo szukać pomocy i wstawiennictwa na krętych drogach naszego życia - apelują panowie ze stowarzyszenia.

Luszowice. V Pielgrzymka Mężczyzn już za 2 tygodnie  

Pielgrzymka odbędzie się 19 marca o godz. 11. W kościele pw. św. Józefa w Luszowicach zostanie odprawiona Msza św. - Z okazji roku św. Józefa zapraszamy do odprawienia nowenny przed uroczystością św. Józefa z intencją ogólną - o łaskę wiary i wytrwania w ojcowskim powołaniu - mówią ojcowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama