Nowy numer 15/2021 Archiwum

"Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą, położyłeś na mnie swą rękę..."

Biskup tarnowski Andrzej Jeż składa diecezjanom życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

„Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą, położyłeś na mnie swą rękę...”

Antyfona wielkanocna

Drodzy Diecezjanie!

W zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa pełnym blaskiem jaśnieje ewangelia życia, która jest zwiastowaniem Boga żywego i bliskiego: „Zmartwychwstałem i teraz zawsze jestem z tobą, moja ręka cię podtrzymuje. Jestem nawet u bram śmierci”.

Odsunięty kamień z grobu Jezusa jest zwiastunem odsunięcia wszelkich kamieni, jakie zalegają w naszych sercach i obciążają je, aż po ten najcięższy kamień – kamień śmierci. Tam zaś, gdzie spada kamień z serca, w miejsce noszonego dotychczas ciężaru pojawiają się radość i nadzieja. Im większy był kamień na sercu, tym większa jest też i radość.

Poprzez wiarę i miłość chwytamy się ręki zmartwychwstałego Pana i wiemy, że On nas mocno trzyma, że idzie razem z nami przez życie i wnosi w nie światło prawdy, blask nadziei i ciepło miłości.

Gorąco życzę Wam, Drodzy Diecezjanie, niezachwianej wiary w prawdę, że ostanie słowo w historii świata i naszej własnej należy do zwycięskiego Baranka Paschalnego. Ostatnie słowo należy do Życia i Dobra!

Życzę odwagi w głoszeniu wobec świata tej prawdy. Niech waszemu codziennemu życiu towarzyszą pokój i radość – pierwsze dary Chrystusa, Zwycięzcy zła, grzechu i śmierci.

Z życzeniami radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego łączę dar gorącej modlitwy.

† Andrzej JEŻ
BISKUP TARNOWSKI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama