Nowy numer 19/2021 Archiwum

Jaworzna. Z miłością dotykać ran człowieka

W drugą niedzielę wielkanocną świętowano tam odpust ku czci Pana Jezusa Frasobliwego, zwanego tutaj również Miłosiernym.

W parafii Przemienienia Pańskiego czczona jest od wieków figura Pana Jezusa Frasobliwego, zwanego tutaj również Miłosiernym. Stąd uroczystość odpustowa przypada w drugą niedzielę po Wielkanocy.

W Niedzielę Miłosierdzia 11 kwietnia Sumie odpustowej przewodniczył ks. dr Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. - Postać św. Tomasza Apostoła, zwanego Didymos, powinna być szczególnie bliska. Didymos znaczy bliźniak. Kiedy brakuje nam wiary w przychodzącego Pana, stajemy się podobni do apostoła, jak gdyby jego bliźniakami - mówi ks. Cebula.

Ołtarzowy dar na odpust.   Ołtarzowy dar na odpust.
Parafia Jaworzna

Sumista podkreśla, że tak jak apostoł niedowiarek powinniśmy uczyć się słuchać Serca Jezusa i przyjmować dar Jego miłosierdzia. - Drugim krokiem jest świadczenie miłosierdzia innym. Papież Franciszek wiele razy zachęcał nas, abyśmy z miłością dotykali ran drugiego człowieka i przychodzili mu z pomocą. Chodzi o to, żeby nasze ręce, nogi, myśli, słowa i czyny były narzędziami miłosierdzia i przez to dźwigały w innych nadzieję - dodaje kapłan.

Nowa rama obrazu Przemienienia Pańskiego.   Nowa rama obrazu Przemienienia Pańskiego.
Parafia Jaworzna

- Podczas Mszy św. została poświęcona nowa rama obrazu Przemienienia Pańskiego, zaprojektowana i wykonana przez Antoniego Pasionka. Darem jednej z rodzin był kielich mszalny z pateną. W świątyni pojawiła się również figura Pana Jezusa Miłosiernego ufundowana przez pewną osobę. Dzięki wspaniałej pogodzie suma odpustowa została odprawiona na zewnątrz, przy altanie ołtarzowej - mówi ks. proboszcz Marek Kita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama