Nowy numer 39/2023 Archiwum

Święty Rok Compostelański zrodził kolejne w diecezji rodzinne pielgrzymowanie drogami św. Jakuba

Cały beskidzki szlak chce przemierzyć przyszowska parafia.

Rodzinne pielgrzymowanie drogami św. Jakuba to znana już wielu pielgrzymom propozycja organizowana przez brzeskie sanktuarium św. Jakuba.

W najbliższą sobotę, 22 maja, odbędzie się już trzeci etap tej wędrówki, tym razem z Pilzna do Zalasowej, liczący ok. 16 km. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym w Pilźnie o godz. 8.00.

W związku z przeżywanym obecnie w Kościele Świętym Rokiem Compostelańskim także parafia w Przyszowej wyszła z propozycją rodzinnego pielgrzymowania drogami św. Jakuba.

- Czas ten jest dla nas motywacją, by odkryć Beskidzką Drogę św. Jakuba, która przebiega przez naszą parafię. Chcemy w ciągu najbliższych miesięcy przemierzyć cały szlak, który rozpoczyna się w Litmanowej na Słowacji, a kończy w Ołomuńcu w Czechach - tłumaczą organizatorzy.

By pielgrzymowanie było możliwe dla młodszych, jak i starszych, zaplanowano, że będzie się ono odbywać w krótkich odcinkach, a podczas każdego z nich będzie sprawowana Msza Święta. Ponadto każdy z uczestników otrzyma legitymację pielgrzyma, a po przejściu minimum 100 km pieszo, każdy pielgrzym otrzyma specjalny certyfikat.

Na pierwszy etap rodzinnego wędrowania przyszowska parafia zaprasza w sobotę 29 maja. Droga będzie wiodła z Przyszowej do Podegrodzia. Mszy Świętej na rozpoczęcie będzie przewodniczył kustosz sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Brzesku oraz kapelan Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego ks. prał. Józef Drabik.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie parafii Przyszowa i na profilu parafii na Facebook’u.

Święty Rok Compostelański zrodził kolejne w diecezji rodzinne pielgrzymowanie drogami św. Jakuba   Plakat wydarzenia parafia Przyszowa
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast