Nowy numer 24/2021 Archiwum

Święto rodziny. Rowerem na Mszę św. i koncert

Coraz bogatszy staje się program Diecezjalnego Święta Rodziny, który odbędzie się 20 czerwca w Starym Sączu. Imprezami towarzyszącymi są już pielgrzymka rowerowa i koncert.

Drogie Małżeństwa, Drogie Rodziny, serdecznie zapraszamy Was na przeżywanie - jak co roku w trzecią niedzielę czerwca - Diecezjalnego Święta Rodziny.

Jest to od lat szczególny dzień radości i wdzięczności Bogu za wspólnotę małżeńską i rodzinną, która swoim życiem pragnie głosić Ewangelię rodziny. W tym dniu, każda rodzina i parafia naszej diecezji jest zaproszona, aby ten czas uczynić szczególną chwilą ukazującą piękno tej wspólnoty miłości. 20 czerwca centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zgromadzą nas ponownie w Starym Sączu. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża - pisze ks. dr Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz rodzin. 

Święto rodziny. Rowerem na Mszę św. i koncert   Plakat koncertu Kapeli "Folkowni". arch. organizatora

Msza św. będzie najważniejszym wydarzeniem tego dnia, ale temu świętu towarzyszyć będą inne spotkania. Najpierw Duszpasterstwo Kierowców Diecezji Tarnowskiej, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie "Beskidzkie więzi" organizują II Rodzinną Pielgrzymkę Rowerową. Zbiórka jest o godz. 8:30 na parkingu pod zegarem kwiatowym  przy ruinach Baszty Kowalskiej w Nowym Sączu. Po instruktażu policjanta pielgrzymi wyruszą w 12 kilometrową trasę, by pod ołtarz papieski w Starym Sączy przybyć przed 11:00. Rowerzystów poprowadzą ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców i Artur Czarnecki, prezes Stowarzyszenia "Beskidzkie więzi".

Święto rodziny. Rowerem na Mszę św. i koncert   Plakat z informacją o pielgrzymce rowerowej. arch. organizatora

 Po Mszy św. zaś będzie piknik rodzinny. Będzie można zakupić posiłek w Domu Rekolekcyjnym "Opoka". Obszerny, zielony i bezpieczny plac przy Ołtarzu Papieskim daje możliwość miłego spędzenia niedzielnego popołudnia, pielgrzymkowo i rekreacyjnie. Warto wziąć ze sobą koc, by móc wygodnie piknikować. Towarzyszyć piknikowi będzie muzyka Kapeli "Folkowni".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama