Nowy numer 15/2024 Archiwum

Zapraszamy Was na wakacje! Do Sapientii. W poszukiwaniu prawdziwej miłości

Ks. Marek Dziewiecki najnowszą książkę Anny Kościółek nazwał błogosławieństwem. Może mieć wartość ocalającą.

"Ja i Miłość" to najnowsza książka Anny Kościółek, pochodzącej z Tarnowa autorki trylogii Zwoje z Orlej Wyspy, właścicielki Wydawnictwa Lupan. Jak mówi o sobie, jest prywatnie spełnioną kobietą, szczęśliwą żoną i mamą pięciorga dzieci. To dla swojego synka Szymona i pod wpływem jego pytania o to, czym jest miłość, powstała jej najnowsza książka. Jak to dobrze, że czasem Sen się spóźnia!

Odpowiedzi na to pytanie potrzebuje każdy. Mały i duży. Nawet ten zabiegany, który nie jest typem myśliciela i wydawać by się mogło, że nigdy nie zapytałby o to, czym jest miłość. To m.in. z tego powodu książka ta jest właściwą lekturą dla każdego, od 6. roku życia w górę. Idealną na wakacje, kiedy człowiek się nigdzie nie spieszy i może trochę porozmyślać o tym, co w życiu najważniejsze.

Jak napisał we wstępie do tej książki ks. Marek Dziewiecki, jest ona błogosławieństwem. Dla tych, którzy ją przeczytają, może mieć wartość ocalającą.

"Powieść Anny Kościółek rozgrywa się w dwóch wymiarach: w baśniowym świecie, który autorka nazwała Sapientią, oraz w naszym rzeczywistym świecie, do którego co rusz powracamy, aby wyciągać ważne wnioski dla naszego życia tu i teraz. Pośrednikiem między nimi jest autorka, która, korzystając z gościny u Rozumu i Wyobraźni, często bywa w Sapientii. Przywoływane przez nią przygody bajkowych postaci odsłaniają najważniejsze prawdy o nas, o Bogu i o miłości, za jaką tęsknimy. Uświadamiają, że miłość to tak naprawdę zdolność do stawania się najpiękniejszą wersją samego siebie i że życie wtedy tylko ma sens, kiedy robimy wszystko, aby tę zdolność w sobie pogłębiać" - pisze ks. Marek Dziewiecki.

Jak zauważa, Anna Kościółek jest żoną, mamą, czyli kimś, kto – zaraz po Bogu – najlepiej zna się na miłości i kto na co dzień miłość praktykuje. W książce "Ja i Miłość" udało się jej stworzyć literacki portret miłości, malowany pędzlem serca i jednocześnie pędzlem rozumu.

Ponadto książka jest pięknie wydana. Opatrzona ilustracjami Joanny Popek-Solak.

Więcej na jej temat czytaj na stronie Wydawnictwa Lupan - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy