Nowy numer 20/2022 Archiwum

Zmarł ks. Bolesław Gnat

W wieku 87 lat zmarł 26 sierpnia ks. Bolesław Gnat, emerytowany proboszcz w Baranowie Sandomierskim, rezydent w Rzepienniku Strzyżewskim.

Ks. Bolesław Gnat urodził się 1 lipca 1934 roku w Rzepienniku Marciszewskim. Pochodził z parafii Rzepiennik Strzyżewski.

Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie w 1952 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 23 czerwca 1957 roku, w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Dobra, Tarnów – Najświętszego Serca Pana Jezusa, i Baranów Sandomierski.

W 1971 roku został mianowany proboszczem parafii Baranów Sandomierski. Ponadto sprawował urzędy kolejno notariusza, wicedziekana i dziekana dekanatu Baranów Sandomierski. Urząd proboszcza parafii Baranów Sandomierski pełnił do 1991 roku. Następnie mieszkał w charakterze rezydenta kolejno w parafiach: Wysowa - Zdrój, Łużna, Domosławice, Przecław i Rzepiennik Strzyżewski.

Wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego w Rzepienniku Strzyżewskim będzie w piątek (27 sierpnia) o godz. 17. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Rzepienniku Strzyżewskim w sobotę (28 sierpnia) o godz. 10, po której ciało śp. Księdza Bolesława zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama