Miał 83 lata. Urodził się w Róży. Na kapłana został wyświęcony przez kard. Stefana Wyszyńskiego.
9 września po długiej chorobie w wieku 83 lat zmarł bp Marian Duś. W latach 1986-2013 był biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej. Pochodził z diecezji tarnowskiej. Urodził się 25 czerwca 1938 roku w Róży.
"Niech Jego zawołanie biskupie, w którym pokładał nadzieję i którym się kierował - »In Cruce salus« (W Krzyżu zbawienie) - doprowadzi Go do radości wiecznej" - napisał na Twitterze przewodniczący episkopatu abp Stanisław Gądecki.
Bp Marian Duś został wyświęcony 6 czerwca 1968 r. przez kard. Stefana Wyszyńskiego w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Przez pierwsze lata kapłaństwa pracował jako wikariusz w Grójcu, a następnie po studiach, zakończonych doktoratem z filozofii w zakresie nauk społecznych, pełnił funkcję prefekta w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie i wykładowcy socjologii, a później proboszcza w Pyrach i dziekana dekanatu piaseczyńskiego.
7 grudnia 1985 r. papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej i biskupem tytularnym Thenae. Sakrę biskupią przyjął w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 1986 r. z rąk prymasa Józefa Glempa. Współkonsekratorami byli bp Władysław Miziołek i bp Kazimierz Romaniuk. Jako swoje biskupie zawołanie wybrał słowa "W krzyżu zbawienie".
W latach 1986-2013 był biskupem archidiecezji warszawskiej. Od 2013 roku jako biskup senior pełnił funkcję prezesa Zarządu Fundacji Budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ma duże zasługi przy wznoszeniu na terenie archidiecezji kościołów i innych obiektów parafialnych. Pełnił także różne funkcje w gremiach Konferencji Episkopatu Polski.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym...