Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Nauczyciele i wychowawcy z diecezji tarnowskiej mają nowego duszpasterza

Został nim ks. dr Andrzej Jasnos. Już zaprasza do Chorzelowa na wspólną modlitwę.

Pochodzący z Wojakowej ks. Jasnos jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ma dwa doktoraty - z katechetyki i pedagogiki.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował go nie tylko diecezjalnym duszpasterzem nauczycieli i wychowawców, ale także diecezjalnym wizytatorem nauki religii. Ksiądz Jasnos pracuje w Wydziale Katechetycznym Kurii diecezjalnej w Tarnowie.

Kapłan już zaprasza wszystkich katechetów, nauczycieli i wychowawców z diecezji tarnowskiej do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Pielgrzymka odbędzie się 9 października. "Zapraszamy także tych, którzy są na emeryturze, oraz młodych nauczycieli, dla których to będzie pierwsza pielgrzymka. Mszy św. będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski" - mówił ks. Jasnos diecezjalnemu radiu RDN Małopolska.

Zachęca również do uczestnictwa w X Forum Nauczycieli i Wychowawców "Dar starości w wychowaniu", które odbędzie się już 25 września w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Poprzedzi je Msza św. w kościele akademickim św. Józefa w Tarnowie o godz. 8.45 pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza. Organizatorem forum jest Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie.

Ksiądz Jasnos od 1999 r. należy do wspólnoty Wiara i Światło, zrzeszającej osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziców i rodzeństwo oraz przyjaciół. Ponadto jest m.in. autorem publikacji naukowych, twórcą warsztatów "Małe kroki w wielkiej sprawie" dla rodziców. Brał udział w tworzeniu poradnika metodycznego do katechizmu dla młodzieży ponadgimnazjalnej "Najważniejsza jest Miłość", a także poradnika metodycznego i pamiętnika bierzmowanego "Nowe życie".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama