Nowy numer 17/2024 Archiwum

Pomoc migrantom i wsparcie dla służb

Tarnowscy diecezjanie 21 listopada będą mieli okazję włączyć się w zbiórkę środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.

W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, biskup tarnowski zwraca się z prośbą o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Zbiórka do puszek będzie miała miejsce w niedzielę 21 listopada po wszystkich Mszach św.

Zebrane środki przekazane do siedziby Caritas Diecezji Tarnowskiej zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

Jak zaznaczył w apelu przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, "od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska. Potrzeby są jednak o wiele większe".

"Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów" - apeluje abp Stanisław Gądecki.

Ponadto Szkolne Koło Caritas w Rajbrocie organizuje akcję wsparcia dla funkcjonariuszy, którzy w bardzo trudnych warunkach bronią nienaruszalności polskich granic. Pod hasłem „Dziękujemy obrońcom naszych granic” zapraszają wszystkich chętnych do przygotowania kolorowych kartek z życzeniami dla polskich pograniczników i żołnierzy, które następnie zostaną przekazane do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

"Chcemy, aby ten gest oderwany był od obecnej dyskusji medialnej, kłótni politycznych, a także poglądów dotyczących emigrantów. Bezspornym faktem jest, że wielu naszych rodaków, policjantów, żołnierzy itd. w bardzo trudnych fizycznie i psychicznie warunkach mierzy się z zaistniałą rzeczywistością na naszej wschodniej granicy. Uważamy, że w chwilach tak ciężkiej próby winni jesteśmy im słowa otuchy i wsparcia. Każdy gest zwykłej ludzkiej solidarności jest w takiej sytuacji bezcenny" - tłumaczą opiekunowie SKC w Rajbrocie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy