Nowy numer 48/2021 Archiwum

Wincentyńska Młodzież Maryjna w Starej Wsi przyjęła Cudowny Medalik

Zewnętrznym znakiem przynależności do poszczególnych grup jest kolor wstążki - różowy, zielony lub niebieski.

W niedzielę, 14 listopada, dziewczęta należące do Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi podczas uroczystej Mszy świętej przyjęły Cudowny Medalik.

Eucharystię sprawował ks. proboszcz Mariusz Nosal. On też poświęcił i nałożył Cudowne Medaliki dwunastoosobowej grupie dziewcząt. Zewnętrznym znakiem przynależności do poszczególnych grup jest kolor wstążki, na której nosi się Cudowny Medalik: różowy dla najmłodszych, później zielony, dla najstarszych niebieski.

Wincentyńska Młodzież Maryjna w Starej Wsi przyjęła Cudowny Medalik   Dziewczęta włączyły się w oprawę liturgii Mszy św. arch. parafii w Starej Wsi Wincentyńska Młodzież Maryjna w Starej Wsi przyjęła Cudowny Medalik   Dziewczęta włączyły się w oprawę liturgii. arch. parafii w Starej Wsi

- Po otrzymaniu medalików dziewczęta odnowiły swoje przyrzeczenie względem Maryi. Oprócz Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej na Mszy św. byli obecni także rodzice i parafianie, którzy z dumą przyglądali się ceremonii - informuje ks. Mariusz Nosal, wikariusz parafii.

Wincentyńska Młodzież Maryjna w Starej Wsi przyjęła Cudowny Medalik   Wincentyńska Młodzież Maryjna w Starej Wsi arch. parafii w Starej Wsi

Cudowny Medalik stanowi pokłosie objawień Najświętszej Maryi Panny, jakie miały miejsce w 1830 roku w kaplicy Sióstr Miłosierdzia przy rue du Bac w Paryżu. Matka Boża objawiła się wówczas nowicjuszce zgromadzenia, s. Katarzynie Labouré, powierzając jej m.in. misję wybicia medalika. Pierwsze medaliki ukazały się w czerwcu 1832 roku i w krótkim czasie stały się narzędziem szczególnego Bożego działania, wielu uzdrowień i nawróceń – stąd zaczęto je nazywać cudownymi.

Już w najbliższą sobotę, 27 listopada, we wszystkich parafiach prowadzonych przez kapłanów ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy rozpocznie się 9-letnia nowenna przygotowująca do obchodów 200. rocznicy objawień Matki Bożej na rue du Bac w Paryżu. Nowenna będzie związana także z peregrynacją, podczas której w ciągu tych 9 lat orędzie Niepokalanej z 1830 roku zostanie przypomniane w polskich parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama