W miejskich przedszkolu i szkole podstawowej zostały utworzone koła Caritas. Ich patronką jest bł. Karolina.
W kościele pw. Ducha Świętego w Żabnie 26 listopada po Mszy św., której przewodniczył wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Krzysztof Majerczak, odbyło się pierwsze spotkanie Przedszkolnego i Szkolnego Koła Caritas, które związały się w miejscowych placówkach edukacyjnych i wychowawczych.
- To już 239. szkolne koło Caritas i 6. przedszkolne w naszej diecezji - mówi ks. Majerczak. Jako wzór dla dzieci i młodzieży wskazał nowym wolontariuszom bł. Karolinę, która pochodzi z niedalekiej Wał-Rudy.
- Jak wspominały jej koleżanki, była osobą, która interesowała się innymi, a zwłaszcza biedniejszymi, udzielając im pomocy, dzieląc się dobrym słowem i uśmiechem. Dostrzegała nie tylko potrzeby materialne, ale i duchowe, gromadząc chociażby swoich rówieśników pod gruszą i czytając im niedzielną Ewangelię. Jak Karolina starajcie się zauważyć potrzebujących w swoim najbliższym otoczeniu, podzielcie się śniadaniem, pomóżcie odrobić lekcje, wytłumaczcie słabszym trudniejsze zadania, wspólnie się pobawcie z tymi, którzy wydają się odstawać od grupy, są smutni, przygnębieni, osamotnieni - mówił do nowych wolontariuszy ks. Majerczak.
Przedszkolne Koło Caritas w Żabnie.Anna Chyc, dyrektor przedszkola w Żabnie, bardzo się cieszy się z powstania caritasowego koła przedszkolaków. - W założeniu koła pomogła s. Agata Kołek, która zainspirowała nas do jego utworzenia. Inicjatywę poparli nauczyciele i rodzice. W naszym przedszkolu od dawna organizujemy różne akcje charytatywne, zbieraliśmy np. nakrętki dla chorej Jagódki, pisaliśmy kartki świąteczne dla seniorów w domach pomocy społecznej, przygotowywaliśmy świąteczne paczki. Włączamy się też w pomoc dla tych, którzy przychodzą z zewnątrz i proszą o wsparcie jakiegoś dzieła. Mam nadzieję, że forma koła pomoże nam jeszcze lepiej wychowywać dzieci do empatii, współczucia i pomagania - mówi dyrektorka.