Nowy numer 26/2022 Archiwum

Nartorekolekcje dla osób niesłyszących z diecezji tarnowskiej

Odbyły się w pierwszym tygodniu ferii zimowych dla województwa małopolskiego.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych dla województwa małopolskiego odbyły się nartorekolekcje dla osób niesłyszących z diecezji tarnowskiej.

- Była to wspaniała okazja do integracji i wymiany doświadczeń sportowych. Tematem tego rocznych rekolekcji było hasło obecnego roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa” i nawiązuje do misji, której Chrystus Pan udziela wszystkim zebranym przy eucharystycznym stole - wyjaśnia ks. Damian Migacz, duszpasterz osób niesłyszących w diecezji tarnowskiej i organizator nartorekolekcji.

Nartorekolekcje dla osób niesłyszących z diecezji tarnowskiej   Uczestnicy szusowali na kotelnickich stokach w Białce Tatrzańskiej. arch. Duszpasterstwa Niesłyszących Diecezji Tarnowskiej

Centralnym wydarzeniem była codzienna Eucharystia w kościele w Ochotnicy Górnej. W czasie wolnym uczestnicy korzystali z piękna przyrody i dobrej pogody, szusując na kotelnickich stokach w Białce Tatrzańskiej. W wydarzeniu tym udział wzięło łącznie 40 osób, a w tym klerycy z WSD Tarnów, którzy należą do Seminaryjnego Koła Duszpasterstwa Niesłyszących, młodzież ze Szkoły dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Tarnowie oraz ich rodzice.

Nartorekolekcje dla osób niesłyszących z diecezji tarnowskiej   Rekolekcjoniści korzystali z piękna przyrody i dobrej pogody. arch. Duszpasterstwa Niesłyszących Diecezji Tarnowskiej

- Dziękujemy bardzo serdecznie za dofinansowanie tego wypoczynku Caritas Diecezji Tarnowskiej. Uczestnicy z wielką radością przeżyli ten czas, już nie mogą doczekać się następnej takiej okazji do wspólnego spędzenia czasu - podkreśla ks. Damian Migacz.

Kapłan zaprasza także do zapoznania się ze zmodernizowaną wersją pierwszej w świecie Ogólnopolskiej Aplikacji dla Niesłyszących Chrześcijan, której jest pomysłodawcą. Można ją pobrać TUTAJ.

Z filmu dowiesz się, czym jest Effatha24:

Aplikacja Effatha24 - film promocyjny
Katecheza Migana
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama