Nowy numer 26/2022 Archiwum

Koncertowa i charytatywna niedziela

Nie zmienia się świąteczny klimat w kościołach, w których w kolejną niedzielę stycznia zabrzmią kolędy i pastorałki z myślą o najbardziej potrzebujących.

W kolejną niedzielę stycznia w wielu kościołach diecezji odbędą się koncerty i wspólne kolędowania przy żłóbku. Niektóre z wydarzeń mają charakter charytatywny…

Borek

Firma Edukacyjno-Artystyczna POL-ART Piotr Polok wraz z parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Borku zapraszają na koncert charytatywny "Bądź dobry jak chleb", który odbędzie się 23 stycznia 2022 r. o godz. 18.30 w kościele.

Podczas koncertu oraz po każdej Mszy św., zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację Leyli Robak z Bogucic przez parafialny oddział Caritas w Borku, a zebrane datki zostaną w całości wpłacone na subkonto dziewczynki. Podczas koncertu wystąpią:

  • zespół dziecięco-młodzieżowy Ocochodzi
  • chór Gaudium z Brzeska
  • Radosław Partyka (laureat wielu ogólnopolskich festiwali poetycko-muzycznych)
  • duet Czarny - Radzik (Dariusz Czarny - jeden z najlepszych gitarzystów akustycznych w Polsce. W latach 2006-2012 członek zespołu Stare Dobre Małżeństwo, a od 2012 r. do chwili obecnej wraz z Joanną Radzik w zespole U Studni)
  • Piotr Polok Band w składzie z Joanną Giemzowską-Pilch, która przez dwie dekady współtworzyła wraz z Markiem Grechutą zespół Anawa oraz współpracowała m.in. z Ireną Santor i Grzegorzem Turnauem.

Koncert odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wstęp na koncert tylko po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Bezpłatne zaproszenia pod numerem telefonu: 695 356 692.

Kąclowa

Zespół Regionalny Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej oraz orkiestra dęta z Florynki serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na charytatywny koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się 23 stycznia w kościele parafialnym w Kąclowej o godz. 14.30. Podczas koncertu będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie 4-letniego Gabrysia Tokarskiego, cierpiącego na ciężką chorobę.

Nowy Sącz, kościół MB Niepokalanej

Parafia św. Jana Chrzciciela w Porębie Małej zaprasza na noworoczny koncert w wykonaniu wokalisty Kordiana, który odbędzie się 23 stycznia o godz. 16.30 w sanktuarium św. Rity. Podczas koncertu będzie możliwość wsparcia budowy kościoła w Porębie Małej.

Stare Żukowice

23 stycznia o godz. 17.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie kolędowe przy żłóbku Dzieciątka Jezus. - Jeszcze raz wspomnimy najpiękniejsze rodzinne święta Bożego Narodzenia. Sami pośpiewamy kolędy i pastorałki, ale też posłuchamy, jak je wykonują w innych parafiach, czyli będziemy mieli gości - informuje ks. proboszcz.

Zakliczyn, parafia św. Idziego

W niedzielę 23 stycznia na Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi w kościele chór Cantando Canzoni, który działa przy ZCK pod batutą Dawida Nawalańca, będący laureatem wielu prestiżowych nagród. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy we Wróblowicach odbędzie się koncert kolęd i adoracja Pana Jezusa w żłóbku przygotowana przez dzieci i młodzież ze SP we Wróblowicach oraz scholę i zespół „Zorza” z Gwoźdźca pod kierunkiem Marty Obrzód.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama