Nowy numer 31/2022 Archiwum

Cisza przejdź do galerii

Chwile poświęcane tylko dla siebie są bardzo ważne, gdyż właśnie wtedy możemy zastanowić się nad tym, co jest istotne dla nas samych.

Być może niektórzy uważają spacer jako zmarnowany i nudnie spędzony czas. Jednak ja myślę, że taka aktywność może być idealnym momentem na wyciszenie emocji, refleksje i podziwianie pięknej natury. Przyroda jest otoczeniem, które pozwala odpocząć i spokojnie pomyśleć o sprawach, na które nie ma się czasu na co dzień.

Gdy wczoraj postanowiłam wybrać się na krótki spacer po okolicy, zauważyłam jak bardzo chwila ciszy i spokoju pomogła mi odpocząć psychicznie. Chwile poświęcane tylko dla siebie są bardzo ważne, gdyż właśnie wtedy możemy zastanowić się nad tym, co jest istotne dla nas samych.

Podczas spaceru mogłam zapomnieć chociaż na moment o obowiązkach, rutynie, o wszelkich utrapieniach i postanowiłam oddać swoją uwagę dźwiękom natury. Podziwiałam co mnie otacza i doceniłam wszystko co mam oraz co osiągnęłam.

Dostrzegłam wszystko, co zasłania mi szarość świata i przeciętność życia. Zaczęłam zwracać uwagę na szczegóły, które urzekły mnie swoją oryginalnością i zrozumiałam jak kluczowe są detale. Wsłuchując się w kojący dźwięk natury stwierdziłam, że tego typu przechadzki spróbuję praktykować częściej.

Polecam każdemu, co najmniej raz dziennie, wybrać się samemu na krótką wędrówkę. Być może sprawi ona, że w spokojnym otoczeniu znajdziemy rozwiązanie jakiegoś problemu, przemyślimy ważne dla nas kwestie lub odnajdziemy siebie i przeznaczenie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama