Nowy numer 25/2022 Archiwum

Wraca diecezjalne święto rodziny w Starym Sączu

Po przerwie, spowodowanej pandemią, spotkanie odbędzie się w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim.

Diecezjalne Święto Rodziny odbędzie się w trzecią niedzielę czerwca.

- Jest to od lat szczególny dzień wdzięczności Bogu za wspólnotę małżeńską i rodzinną, która swoim życiem pragnie głosić Ewangelię rodziny. W tym dniu każda rodzina i parafia naszej diecezji jest zaproszona, aby ten czas uczynić szczególną chwilą ukazującą piękno tej wspólnoty miłości. Świętowanie rozpoczniemy już 18 czerwca w Zabawie, gdzie będziemy przeżywać czas modlitw z małżeństwami, rodzinami, i kapłanami za każdą wspólnotę małżeńską i rodzinną w naszej diecezji - mówi ks. dr Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

19 czerwca centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny odbędą się w Starym Sączu. O godz. 11 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Eucharystia będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Po Mszy św., jak zawsze, będzie można skorzystać z oferty obiadowej Domu Rekolekcyjnego Opoka. Obszerny, zielony i bezpieczny plac przy Ołtarzu Papieskim daje możliwość miłego spędzenia niedzielnego popołudnia, pielgrzymkowo i rekreacyjnie.

- Jak zawsze zadbaliśmy o atrakcje dla dzieci i całych rodzin, min: dmuchany zamek, zjeżdżalnie, bumber ball, wata cukrowa, popcorn, lody, napoje, balony, malowanie twarzy, konkursy, zabawy, itp. Nie zabraknie także dobrej muzyki. Warto wziąć ze sobą koc, by móc wygodnie piknikować. Piękno samego Starego Sącza i okolic daje ponadto okazję, aby także poznać bliżej to miejsce i wracać do niego podczas wakacyjnych rodzinnych podróży - dodaje ks. Piotr.

Swoją obecność zapowiedzieli już uczestnicy rodzinnego pielgrzymowania szlakami św. Jakuba z Brzeska i Przyszowej, a także rodzinna pielgrzymka rowerowa spod kościoła św. Jana Pawła II w Nowym Sączu.

Diecezjalne Święto Rodziny zakończy w naszej diecezji przeżywany w całym Kościele powszechnym Rok Rodziny. Z tej okazji Biskup Tarnowski podczas Mszy św. przekaże każdemu małżeństwu i rodzinie modlitewnik przygotowany w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

- Obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zakończymy tego dnia celebracją Mszy św. o godz. 16 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszamy młode małżeństwa starające się o dar potomstwa, oraz ich rodziców i teściów, aby wspólnie zanosili do Boga prośbę o dar nowego życia - informuje ks. Cebula.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama