W gościnnym Ranchu "W Dolinie Pstrąga" zakończyła się 8. edycja ogólnopolskiego konkursu "Z błogosławioną Karoliną zaśpiewajmy".
Konkurs organizuje Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Pilźnie, która od lat ma za patronkę bł. Karolinę i sanktuarium Błogosławionej w Zabawie.
- W moim przekonaniu bł. Karolina zostawiła wzór, który z powodzeniem może służyć dziś młodzieży, choć jego przekazywanie nie jest łatwe. Dlatego mamy ósmą edycję konkursu wokalnego „Z bł. Karoliną zaśpiewajmy”, żeby popularyzować postać bł. Karoliny, która jest mimo wszystko, mimo tysięcy ludzi, którzy pojawiają się na drogach krzyżowych w Wał Rudzie, i wielu innych działań, ciągle chyba mało znaną świętą. A szkoda. Dziś też mieliśmy pierwszy bieg im bł. Karoliny. To wszystko są takie małe kroki, by stworzyć, choćby skromną okazję, by przede wszystkim młodzież mogła się zetknąć z postacią Karoliny. Tylko, że nie można jest pokazywać jako dziewczyny nie z tej ziemi, bo wtedy jest odległa. Trzeba, widzę z doświadczenia, pokazywać po kawałku, jako zwykłą dziewczynę, która znała swoją wartość, umiała być dobra, szlachetna, serdeczna, opiekuńcza. Tak ukazana jest bliższa współczesnej młodzieży - mówi Anna Smołucha, dyrektor Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia w Pilźnie.
Wyniki 8 edycji konkursu. http://www.rzsz-pilzno.pl/Finał konkursu odbył się w gościnnych progach Rancha "W Dolinie Pstrąga" państwa Jaroszów w Machowej. - Do tej edycji konkursu nadesłano 55 zgłoszeń. Konkurs ciągle rośnie w siłę. Jury oceniło nagrania, występy i zaprosiło na finał 13 uczestników, którzy najpierw zaśpiewali, a potem odebrali nagrody - objaśnia Anna Pawłowicz ze szkoły w Pilźnie.
Występom przysłuchiwał się m.in. Andrzej Kuta, prezes Izby Rzemieślniczej w Tarnowie, która dla pilzneńskiej szkoły jest organem prowadzącym. - Dziś mamy czasy dość niespokojne, czasy, kiedy fundamenty wychowania bywają nieco rozchwiane, kiedy wartości uniwersalne, na których zbudowane zostało wszystko to, co mamy, przestają mieć charakter oczywisty, więc trzeba takich spotkań, konkursów, gdzie można pokazywać ludzi, w tym wypadku bł. Karolinę, która idąc dobrą drogą wypełniła swoje życie, zrobiła co trzeba, choć żyła krótko. Mam nadzieję już dziś na kolejną edycję - mówi Andrzej Kuta.