Nowy numer 48/2023 Archiwum

Chotowa. Kwitł tam, gdzie był posadzony

W styczniu zmarł ks. dr Andrzej Jedynak. W latach 80. XX w. pracował w Chotowej. Z archiwów udało się pozyskać telewizyjny reportaż z 1996 r. o parafii i duszpasterzu.

Drodzy parafianie, z wielką radością przedstawiamy Wam archiwalny reportaż z 1996r. opowiadający o naszym śp. księdzu proboszczu Andrzeju Jedynaku i historii Chotowej. Występują w nim nasi parafianie, również ci, których nie ma już wśród nas. Dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym można było ten materiał udostępnić, szczególnie Michałowi Paprockiemu za wykonaną pracę, aby finalnie móc ten materiał opublikować. Dziękuję też wam wszystkim za liczne subskrypcje na parafialnym kanale YouTube oraz liczne polubienia strony parafialnej na Facebooku - napisał na stronie parafii proboszcz wspólnoty ks. Mariusz Urbański.

Ksiądz dr Andrzej Jedynak, niestrudzony pielgrzym, kapelan oddziału PTTK w Nowym Sączu i koła przewodników, a zarazem emerytowany proboszcz parafii w Chotowej i Gromniku zmarł 5 stycznia 2022 roku podczas pielgrzymki do Medjugorie. Miał 75 lat. W minionym roku obchodził 50-lecie kapłaństwa. 

Film, nakręcony w 1996 roku przez redakcję TVP Katowice jest świetnym dokumentem swoich czasów, opowieścią o Chotowej sprzed kilkudziesięciu lat, którą twórcy wówczas nazwali miejscowością, w której diabeł mówi "dobranoc". Jest także portretem duszpasterza, który bardzo mocny ślad zostawił wszędzie, gdzie Opatrzność go posłała. Zresztą zgodnie z dewizą życiową, którą dla ks. Jedynaka były słowa św. Franciszka Salezego "Trzeba umieć zakwitnąć tam, gdzie Bóg nas zasadził".

"Proboszcz z Chotowej" - Reportaż TVP - Chotowa 1996r.
Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Chotowej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy