Fundacja "Auxilium" prowadząca w diecezji sieć poradni specjalistycznych "Arka" przygotowała dla potrzebujących zrozumienia i wsparcia bezpłatne spotkania.
W Mielcu w siedzibie Fundacji "Auxilium" przy ul. Arczewskiego 7, w budynku zajmowanym dawniej przez mielecką "Kanę", trwa cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych do osób świadczących wolontariat oraz osób pragnących włączyć się w wolontariat na rzecz rodziny w formie poradni specjalistycznych, poradni rodzinnych, telefonów zaufania itp. działających na terenie województwa podkarpackiego.
Cykl obejmujący 10 spotkań realizowany jest w kolejne soboty począwszy od 1 października. Jeszcze można zgłosić swój udział. - Zasadniczo osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniach winny zadeklarować swój udział w 10 spotkaniach, ale dopuszcza się nieobecność na maksymalnie dwóch - mówi ks. dr Józef Partyka, prezes Fundacji "Auxilium". Na spotkaniu 1 października podejmowany był temat uzależnień. Chętni do udziału w cyklu mogą dzwonić pod numer 12 444 79 22 wew. 4.
Fundacja "Auxilium", prowadząca w diecezji sieć poradni specjalistycznych "Arka", zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie również do Tarnowa. Na poniedziałek 10 października zaplanowane jest drugie spotkanie w cyklu „Wieczory z psychologią”.
- W czasie bezpłatnych zajęć z psychologiem organizowanych wokół tematów takich jak relacje małżeńskie i rodzinne, wychowanie, kształtowanie osobowości, emocje i motywacje oraz wiele innych można w łatwy sposób rozwijać własną wiedzę oraz kompetencje - zapewnia ks. Józef Partyka. Drugie spotkanie ma się odbyć 10 października (poniedziałek) o godz. 18. Temat? "Kryzys w małżeństwie... i co dalej?". Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu należy zarejestrować się pod numerem telefonu: 14 692 00 74 lub pisać mail na adres: laboratorium@1815.pl
Tydzień później, również w Tarnowie, organizowane przez "Auxilium" są "Warsztaty zdrowia cyfrowego dla rodziców z nastolatkami". Spotkanie ma odbyć się tradycyjnie w siedzibie przy ul. Legionów 30. - Chcemy pomóc zrozumieć mechanizmy uzależnienia i przebodźcowania związanych z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych i ich negatywnych skutków dla zdrowia oraz pomoc rodzinom w wypracowaniu respektowanych przez wszystkich zasad zdrowego korzystania z urządzeń cyfrowych - tłumaczy ks. dr Partyka, psycholog. Warsztaty poprowadzi Bogna Białecka, psycholog z Poznania specjalizujący się w problematyce uzależnienia cyfrowego. Warsztaty odbędą się 18 października o godz. 18 w siedzibie przy ul Legionów 30. W tym przypadku również, aby wziąć udział w bezpłatnym warsztacie należy zarejestrować się pod numerem telefonu 14 692 00 74.