26 uczestników wzięło udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek współorganizowanym przez miejscową parafię.
W sali imprez Domu Kultury w Borzęcinie odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez miejscowy ośrodek kultury wspólnie z Parafią Narodzenia NMP w Borzęcinie. Impreza była okazją do kolędowania nie tylko dla uczestników, ale i dla publiczności, która licznie przybyła na wydarzenie. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści w kilku kategoriach wiekowych, od przedszkolaków do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej. Decyzją jurorów swoje kategorie wygrali: Kamil Górka (Borzęcin Dolny), Rita Skrężyna (Przyborów), Marcel Kózka (Bielcza) oraz Anna Ducinowska (Borzęcin Górny) występująca w duecie z Zuzanną Nizioł.
Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Zuzanna Kuliszewska - sopranistka, instruktorka wokalna, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka konkursów wokalnych oraz wykonawca na festiwalach muzycznych w Polsce, Robert Sowa – muzyk, absolwent Uniwersytetu Świętokrzyskiego w Kielcach, magister sztuki oraz Piotr Kania – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, współorganizator konkursu.
– Wymogiem regulaminowym było wykonanie jednego utworu z podanej przed konkursem listy oraz jednego dowolnego utworu o tematyce bożonarodzeniowej w języku polskim przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, podkładzie z płyty CD, z keyboardu bądź a'cappella – informuje Piotr Kania.
Młodzi artyści pracowali od kilku tygodni pod opieką swoich opiekunów m.in. podczas warsztatów zorganizowanych przez GOK Borzęcin. Przed publicznością i jurorami wykonali łącznie 52 kolędy i pastorałki. Zdecydowaną większość stanowili soliści. Ich występy oceniano pod kątem trzech kryteriów: walorów głosowych, interpretacji oraz wrażenia artystycznego.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury konkursowe udało się na naradę, a publiczność miała okazję kolędować z chórem „Borzęckie Słowiki".
Podsumowując konkurs, Zuzanna Kuliszewska – przewodnicząca jury pogratulowała uczestnikom odwagi oraz bardzo dobrego przygotowania i prezentacji na dobrym poziomie. Podziękowaniem za występy młodych artystów były pamiątkowe dyplomy i puchary oraz okolicznościowe upominki o łącznej wartości około 2500 zł ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz miejscowe firmy: Sklep Betik Beata Czernek, stacja kontroli pojazdów Megamot Mieczysław Hebda, Tom Gum – Zakład Wulkanizacyjny Tomasz Ciochoń, Dreweks – Zakład Stolarski Stanisław Klisiewicz, Mechanika samochodowa Auto-Tech Krzysztof Bodzioch, Trans-Ted Tadeusz Klisiewicz oraz Delikatesy Cezar Borzęcin.
Dyrektor Kania podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia: uczestnikom konkursu i przygotowujących ich opiekunom, instruktorom muzycznym, sponsorom, współorganizującej konkurs miejscowej parafii i promującym go parafiom z terenu gminy Borzęcin, jurorom, współpracownikom oraz zgromadzonej publiczności.
Na następnej stronie prezentujemy wyniki konkursu.