Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci odbyło się w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi.
W niedzielę 19 lutego w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi odbyło się kolejne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.
- Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych to wielka radość, która wyraża się we wspólnej modlitwie i śpiewie - podkreśla ks. proboszcz Mariusz Nosal.
Poniedziałek 20 lutego jest szczególnym dniem dla ich uczestników. W tym dniu obchodzimy w liturgii wspomnienie patronów PKRD św. Hiacynty i Franciszka z Fatimy. O tym, jak ważną rolę pełnią oni w Kościele, mówiła podczas spotkania założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci Magdalena Buczek.
- I my chcemy tak bardzo ukochać Pana Jezusa i Matkę Bożą jak oni. Dlatego chcemy ich naśladować w tym oddaniu swojego życia Jezusowi i Maryi - mówiła animatorka.
To oddanie wyraża się w przypadku dzieci w codziennym sięganiu po różaniec. Oczywiście takiej modlitwy nie mogło zabraknąć w trakcie spotkania PKRD.
Mszy św. dla dzieci i ich rodziców przewodniczył bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej. W modlitwie towarzyszyła wiernym schola Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej z bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
Bp Długosz przypomniał dzieciom o zbliżającym się Wielkim Poście. Mówił, że jest to czas, który wymaga szczególnego przygotowania, modlitwy i przebaczenia.
- W jaki sposób możemy się przygotowywać? Po pierwsze - nie tracić kontaktu z Panem Jezusem przez rozmowę, czyli ciągle, ustawicznie z nim rozmawiać, modlić się - mówił biskup, który zaprosił też dzieci, by potrafiły sobie nawzajem podawać rękę i przebaczać. Wyjaśnił, że do tego są zaproszone przez Pana Jezusa.
Po Eucharystii odbył się półgodzinny koncert w wykonaniu ks. biskupa.
Dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych ugościł proboszcz ks. Mariusz Nosal. - Słowo „spotkanie” zawsze wywołuje radość, i na twarzy, i w sercu. Zwłaszcza, jeśli chodzi o takie spotkanie, jakie jest teraz - mówi duszpasterz.
W spotkaniu uczestniczyło 350 dzieci z różnych miejscowości, bliższych i dalszych stron Polski.