Mężczyźni z parafii św. Stanisława BM wynieśli na szczyt Zawadki Rozdziela ciężką figurę Pana Jezusa Miłosiernego.
W sobotę 1 kwietnia w Tęgoborzu odbyła się niecodzienna uroczystość. Podczas Mszy św. w kościele parafialnym została poświęcona figura Pana Jezusa Miłosiernego.
Eucharystii przewodniczył ks. prał. Stanisław Berdzik. W homilii podkreślił, że z kultem Bożego Miłosierdzia jest ściśle złączony św. Jan Paweł II, dzisiaj atakowany jako autorytet i święty Kościoła.
- Modlimy się o opamiętanie dla tych, którzy znieważają Boga w Jego świętych, prosimy dla nich o miłosierdzie i nawrócenie. Z drugiej strony chcemy podjąć wyzwanie, wziąć się do roboty jako rodacy św. Jana Pawła II poznając jego nauczanie, biografię, naśladując jego przykład - mówił ks. Berdzik.
Proboszcz przypomniał, że w Tęgoborzu przed pandemią przez kilkanaście lat 16. dnia każdego miesiąca odbywały się apele maryjne, w czasie których rozważano słowa św. Jana Pawła II z jego bogatego nauczania. - Powracamy do tych spotkań i już dzisiaj zapraszam wszystkich. Bierzmy się do roboty! - apelował duszpasterz.
W drodze na Zawadkę.Na zakończenie Mszy św. ks. Berdzik poświęcił figurę Pana Jezusa Miłosiernego, którą do kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego na Zawadce Rozdzielu wynieśli mężczyźni. Towarzyszyło im wielu parafian. Podczas wędrówki, z nierzadko stromymi i wyczerpującymi podejściami, odprawiono Drogę Krzyżową, odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec. Poszczególne rozważania przy stacjach pasyjnych czytali przedstawiciele parafii, a także wójt gminy Łososina Dolna.
Wspinaniu się na szczyt Zawadki Rozdziela towarzyszyła dynamiczna pogoda, z krótkimi przelotnymi opadami, dzięki którym na zakończenie wędrówki pokazała się na szczycie góry tęcza. Po dotarciu na miejsce wysłuchano słów św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu, a figurę Pana Jezusa umieszczono w oszklonej kapliczce obok krzyża, obelisku przypominającego dziedzictwo św. Jana Pawła II, a także patriotyczną historię Tęgoborza.
Cel osiągnięty.Fundatorami figury są Kinga i Wojciech Pawłowscy. - Zawadka Rozdziele to wyjątkowe miejsce. Na samym jej szczycie powstała kaplica pw. Miłosierdzia Bożego. Mamy tutaj też figurę Matki Bożej Fatimskiej, relikwie św. Jana Pawła II, a także dzwony „Święty Wojciech” i „Święta Kinga”. Jest to również miejsce pamięci o św. Janie Pawle II, który prosił nas, abyśmy strzegli Chrystusowego krzyża. Polacy powinni być wdzięczni za to, że Pan Bóg wybrał na papieża naszego rodaka. Doznaliśmy niezwykłej łaski związanej z jego wyborem. Dla nas osobiście św. Jan Paweł II jest autorytetem, nauczycielem, orędownikiem - mówią małżonkowie.