Do kościoła w Kamionce Wielkiej wprowadzone zostały jej relikwie. Zostaną w parafii na zawsze, bo Pan Bóg tak chciał.
Wprowadzenie relikwii św. Faustyny Kowalskiej do kościoła w Kamionce Wielkiej odbyło się w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.
- Wybraliśmy ten czas, by wydarzeniu nadać wyjątkowy charakter, by przez całą Niedzielę Miłosierdzia Bożego św. Faustyna była już z nami, by jej wstawiennictwu powierzać nasze najtrudniejsze sprawy - tłumaczy miejscowy proboszcz ks. prał. Janusz Potok.
Zdjęcia z uroczystości zamieściliśmy tutaj:
Relikwie podarowała parafii anonimowa osoba związana z nią przez lata, darząca ogromnym kultem św. Faustynę.
Kult Bożego Miłosierdzia w Kamionce Wielkiej zapoczątkował ks. prał. Stanisław Ruchała. Beata Malec-Suwara /Foto Gość- Cieszymy się obecnością relikwii św. Faustyny w naszym kościele, bo to kolejny krok w zanurzaniu parafii w Bożym Miłosierdziu. Jest ciągłym jego dopełnianiem zapoczątkowanego tutaj przez ks. prał. Stanisława Ruchałę, poprzedniego proboszcza, dzieła rozkrzewiania kultu Bożego Miłosierdzia, które rozpoczęło się w związku z peregrynacją obrazu "Jezu, ufam Tobie" oraz relikwii apostołów Miłosierdzia Bożego w naszej parafii w 2013 roku. Wtedy to on zainicjował w parafii nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, które odbywa się w piątki i w niedziele o godz. 15 i uczestniczy w nim wiele osób. Mamy też kilka kół koronkowych, nazywanych u nas różami koronkowymi. Czcią otaczany jest wileński wizerunek Jezusa Miłosiernego obecny w kościele - wylicza obecny proboszcz, zauważając, że kult Bożego Miłosierdzia w Kamionce Wielkiej jest bardzo żywy.
Opowiada o tym, jak ledwie pomyśleli w gronie księży posługujących w Kamionce Wielkiej o tym, by postarać się o relikwie św. Faustyny, a już w niecały miesiąc później na to pragnienie odpowiedział Pan Bóg w niezwykły sposób. - Otrzymałem wtedy list od osoby pragnącej ofiarować parafii te relikwie i 2-3 miesiące później już je mieliśmy. Są to relikwie I stopnia, posiadające certyfikat - mówi ks. prał. Potok.
O peregrynacji obrazu "Jezu, ufam Tobie" w Kamionce Wielkiej pisaliśmy tutaj: