Wspólnota parafialna dziękowała za plony i błogosławieństwo w pracach rolniczych.
W tym roku wieniec dożynkowy przygotowywali mieszkańcy Konic wraz z dziekanami Katarzyną Kuklą, Renatą Majówką oraz Tomaszem Kępą. Przed rozpoczęciem Mszy św. dziękczynnej delegacje przybyły przed kościół. Na czele orszaku dożynkowego szli mieszkańcy Konic niosący dorodny bochen chleba wraz z owocami, kwiatami oraz delegacja niosąca wieniec dożynkowy. Kolejno prezentowali się przedstawiciele Koła Gospodyń im. św. Marty w regionalnych strojach.
Do zgromadzonych o godz. 11 wyszła asysta Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z kapłanami - ks. Jerzym Krzanowskim, kapelanem sołtysów i samorządowców województwa małopolskiego oraz ks. proboszczem Januszem Czajką i wikariuszem ks. Mariuszem Ogorzelcem.
Po ucałowaniu chleba i przywitaniu zgromadzonych w uroczystej procesji weszli do kościoła, a za nimi wszyscy pozostali uczestnicy dożynkowej uroczystości. Plony ziemi i wieniec ustawione zostały przed ołtarzem.
W kazaniu ks. Jerzy Krzanowski odnosił się do narodu polskiego, naszej tradycji, patriotyzmu, pięknej historii oraz wielkich i świętych Polaków, na których czele stoi św. Jan Paweł II. Kaznodzieja odniósł się do rocznicy Cudu Nad Wisłą z 1920 roku oraz szczególnej opieki Matki Bożej nad naszym narodem. Zaapelował także, aby nadal podtrzymywać te piękne wartości i przekazywać je dzieciom oraz wnukom, ponieważ do nich będzie należało tworzenie kolejnych dziejów naszej ojczyzny.
Po Eucharystii przy wyjściu z kościoła uczestnicy liturgii mogli poczęstować się tradycyjnym kołaczem wypieczonym z tegorocznej mąki.