Nowy numer 39/2023 Archiwum

Tarnów. Wspomnienie wychowawcy na współczesne czasy

Tarnowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców zaprasza na wieczór i forum poświęcone śp. ks. prof. Michałowi Drożdżowi.

Wieczór wspomnień dedykowany ks. prof. Michałowi Drożdżowi (1958-2023) odbędzie się w piątek 29 września w sali Klubu Inteligencji Katolickiej, Rynek 24 w Tarnowie, i rozpocznie Mszą św. o godz. 18. Po niej wspominać ks. Michała będą przede wszystkim członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, ale też przedstawiciele UPJPII z Krakowa, jego współpracownicy, byli pracownicy RDN, przyjaciele z różnych grup, którym kapłan towarzyszył we wzroście duchowym. Mszę św. celebrował będzie ks. Jacek Soprych, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Swoją obecność zapowiedzieli już także m.in. ks. infułat Adam Kokoszka i ks. Władysław Szewczyk.

Organizatorem wydarzenia jest tarnowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Ks. prof. Michał Drożdż pośród wielu zadań i funkcji, jakie pełnił, był również wieloletnim asystentem kościelnym tego oddziału, a zarazem członkiem honorowym KSW.

Magdalena Urbańska, prezes KSW Oddział w Tarnowie, zaprasza nie tylko na ten wieczór wspomnień, ale także na zbliżające się Forum Nauczycieli i Wychowawców organizowane w tym roku in memoriam ks. prof. Michała Drożdża, a zatytułowane "Wychowawcy na współczesne czasy". Odbędzie się ono 29 listopada od godz. 12 do 16 w Akademii Tarnowskiej, a poświęcone zostanie wyjątkowym osobom, takim jak bł. Natalia Tułasiewicz (patronka nauczycieli polskich), bł. Hanna Chrzanowska (pielęgniarka-nauczycielka), sługa Boża Stefania Łącka (nauczycielka) oraz oczywiście ks. prof. Michał Drożdż (nauczyciel akademicki).

Forum jest cykliczną formą organizowaną przez KSW w Tarnowie co 2-3 lata. Stanowi znaczącą pomoc w rozumieniu aktualnej rzeczywistości dotyczącej wyzwań wychowawczych i społecznych w naszym środowisku i kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast